Geri Dön

‘Ekonomide dengeli büyüme sağlanmalı’

Ege Genç İşadamları Derneği ev sahipliğinde İzmir’de ‘Piyasa Gelişmeleri ve Riskten Korunma Stratejileri’ konulu panel düzenlendi.

‘Ekonomide dengeli büyüme sağlanmalı’

ÜNLÜ & Co Strateji Yatırım Danışmanlığı bölümü panelde EGİAD üyeleriyle buluştu. Toplantıda; global makro ekonomik görünüm ve Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı. ÜNLÜ & Co ekibi de Egeli işadamlarına finansal risklerden korunma stratejileri hakkında önerilerde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan EGİAD Başkanı Aydın Buğra İlter, sağlıksız ve agresif büyüme yerine, sürdürülebilir ve dengeli büyümenin öneminin son dönemde daha çok arttığını vurguladı, “Derecelendirme kuruluşlarının Türkiye’ye ilişkin daha zayıf not ve daha düşük büyüme veriyor olmasının nedeni, seçim atmosferinin getirdiği belirsizliktir. Bu nedenle, seçim sonrası iş dünyası, kamu bürokrasisi ve siyasi karar mercilerinin süratle ekonomi gündemine odaklanmasını gerekli görüyoruz” dedi. Geliştirmeden Sorumlu Yönetici Direktörü Murat Gülkan da, piyasalardaki ani dalgalanmalardan korunmak için Egeli işadamlarına türev araçları kullanmalarını önerdi.

Kaza sonrası araç bu hale geldiBüyükçekmece D 100 Karayolu'nda iki otomobil ve bir TIR'ın karıştığı kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber