Geri Dön

Elektrik Fabrikası’nda bir adım daha

İzmir Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun (İEKKK) yeni yıldaki ilk toplantısı tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlendi.

Elektrik Fabrikası’nda bir adım daha

İEKKK toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Eser Atak ve TARKEM Genel Müdürü Sergenç İneler’in İzmir Tarih Projesi sunumuyla başladı. İEKKK üyelerinden Hasan Denizkurdu, fabrika konusunda Büyükşehir Belediyesi’ne destek verilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kurul üyelerinin imzaladığı bir mektup gönderilmesi önerisini sundu. Kurulda, mektubun metninin Deniz Kurtoğlu ve Mustafa Güçlü tarafından kaleme alınması kararlaştırıldı.

Tarihi Elektrik Fabrikası projesiyle ilgili Başkan Soyer, “İkinci bir Alsancak, yeni bir yaşam alanı yaratmak istiyoruz. Bu yaşam alanında, özellikle de gençler için, sinema platoları, kütüphaneler, kafeteryalar, tiyatrolar, atölyelerin yer almasını arzu ediyoruz” dedi. Başkan Soyer, Karşıyaka stadıyla konusunda da “Üzerimize düşeni yapmaya hazırız” diye konuştu.

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber