Geri Dön
EgeEmeğinizi hafife almayın

Emeğinizi hafife almayın

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bayram öncesi belediyenin farklı birimlerinde görev yapan personeli ziyaret etti.

Emeğinizi hafife almayın

Güne İnciraltı’ndaki ESHOT Garajı’nda başlayan Soyer; Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, İZUM, Sosyal Yaşam Kampüsü, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Konak Tünel İşletmesi, Halkapınar Atık Transfer İstasyonu, İZBETON, Fen İşleri Şantiyesi, Eşrefpaşa Hastanesi, Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, İtfaiye, Zabıta ve ilaçlama personelini ziyaret ederek bayramlaştı. Çalışma arkadaşlarına, “Siz işinizi düzgün yaptıkça Türkiye’nin her yerinden insanlar başka bir hayatın mümkün olduğunu da görmeye başlayacaklar” sözleriyle seslenen Soyer, şöyle konuştu:

İzmir’e toz kondurmayalım

“Büyükşehir Belediyesi çok güçlü bir aile ve bunun lokomotifi sizlersiniz. Çünkü bu şehrin makyajını, süsünü yapan sizlersiniz. Kendi emeğinizi hafife almayın. Özellikle Türkiye’nin bu koşullarında, bir yandan yoksulluk diğer yandan hastalık derinleşirken, siz sağ salim ayakta hizmet üretmeye ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmaya gayret ediyorsunuz. Türkiye’ye umut oluyorsunuz. Şikayet ettiğimiz ne varsa bunları değiştirmek için bir kurtarıcı gelmeyecek. O kurtarıcı bir kere gelmiş; Mustafa Kemal Atatürk. Gelmiş ve gerçekten bir umudu yeşertmiş. Şimdi o umudu tek tek her birimiz yeşertmek mecburiyetindeyiz. Biz İzmir’e toz kondurmamak mecburiyetindeyiz. Türkiye’nin başka yerlerinden bakan insanlar, İzmir’de daha iyi şeylerin yapıldığını görsünler ki bu memleketten umutlarını kesmesinler.”

9 bin 750 haneye bayram hediyesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesi şehit yakını, gazi ve gazi yakınları ile 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine bayram desteğinde bulundu. 3 bin 350 şehit yakını, gazi, gazi yakınları ile 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi 6 bin 400 yurttaş olmak üzere toplam 9 bin 750 yurttaşın hesabına 250’şer lira yatırılarak 2 milyon 437 bin 500 lira nakdi destek verildi.Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, yine 9 bin 750 haneye üretici kooperatiflerinin ürünlerinin olduğu gıda paketleri ve bayram paketlerinin tamamının bayram öncesinde dağıtılacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler