Geri Dön
EgeEziler’den milli takıma üç oyuncu

Eziler’den milli takıma üç oyuncu

Denizli’de görev yaptığı mahalledeki öğrencileri hokeyle tanıştıran Suat Arı, milli takıma spor yetiştirir hale geldi

Eziler’den milli takıma üç oyuncu

Denizli’nin Güney ilçesinde beden eğitimi öğretmeni Suat Arı, kırsal mahallede yaşayan öğrencilerine spor tutkusunu aşılamak için verdiği mücadele, hokeyde milli takıma oyuncu gönderdi, takımı 1. Lig’de mücadele veren bir başarı hikayesine dönüştü.

‘İkna etmek zordu’

Güney’e bağlı 900 nüfuslu kırsal mahalle Eziler’deki Mustafa Kaçmaz Ortaokulu’na 4 yıl önce atanan Arı, öğrencilerle önce bocce ve beyzbol takımı kurarak çeşitli organizasyonlara götürdü; daha sonra hokey, tenis, korfball, hemsball, ragbi, kriket gibi kırsalda çok bilinmeyen spor dallarını öğretti.

Hokeyde Güney Eziler Hokey Kulübü adı altında erkek ve kız takımlarıyla iddialı hale gelen genç sporcular, ailelerin de destek vermesiyle başarıdan başarıya koştu. Bu yıl kız takımının Türkiye Kadınlar Hokey 1. Ligi’ne yükselme başarısını gösterdiği kulüp sporcularından Demirel Şafak Gökçen, Hasan Öner ve Tuğçe Güneş, Hokey Milli Takımı gelişim kampına davet edildi. Çocukların madalyalar kazandıkça kendilerine güvendiğini anlatan Arı, “Bazı veliler, ‘burada spor bilen yok, başarı olmaz’ dediler. Özellikle kız babalarını ikna etmek için tarlalara gittim. Çocuklarındaki gelişimi görünce onlar da sevindi. Artık veliler de spora başladı. Eziler’i bir spor köyü haline getirebildik. Biz bu köyden yetiştirdiğimiz sporcuları olimpiyatlarda görmek istiyoruz” dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler