Geri Dön

Fuar dopingi

İzmir’de İZFAŞ ile TÜRSAB’ın işbirliğinde düzenlenen 12. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, 44 bin kişiyi ağırladı; yaklaşık 10 bin de iş görüşmesi yapıldı

Fuar dopingi

6-8 Aralık günleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ortaklığında bu yıl 12. kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, üç günde 44 bin 19 ziyaretçiyi ağırladı.

Türkiye ile sıcak ilişkileriyle dikkat çeken Makedonya Cumhuriyeti’nin partner ülke olduğu fuarın bu yılki partner ili ise Diyarbakır oldu. Her yıl büyüyerek yoluna devam eden fuar, 38 ülke ve 48 ilden bin 200’ün üzerinde katılımcı yeni ürün ve hizmetlerini sektörle buluşturdu. Türk Hava Yolları desteğiyle bir klasik haline gelen alım heyeti programı, dünyanın farklı destinasyonlarından sektör profesyonellerini İzmir’de buluşturdu.

Teknoloji ön plandaydı

Fuar katılımcılarının yeni iş bağlantıları kurması ve ülkenin turizm gelirlerini artırmayı hedefleyen Hosted Buyer Programı ile birlikte 2019’a yönelik 10 bine yakın görüşme yapıldı. ‘ttitech’ Seyahat Teknolojileri Özel Bölümü’nde, 2019 satış pazarlama trendleri ve turizmin geleceği, online acentecilikte yeni trendler, Yapay Zeka, büyüyen pazarlarda online platformların gücü, ödeme sistemleri gibi konular tartışıldı. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı ve Kongresi, sağlık turizminin dünya çapındaki temsilcilerini de ağırladı. ‘Uluslararası Sağlık Turizmi ve Bağımlılık Rehabilitasyonu Sempozyumu’ adı altında gerçekleştirilen etkinlikte İzmir Sağlık Turizmi Derneği, sağlık turizminin dünya çapındaki en önemli kuruluşlarından biri olan Uluslararası Dianova Ağı’na üyeliğinin kabul edilişini ilk kez duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber