Geri Dön

Gaziemir’e dev ‘sağlık üssü’

‘Sosyal belediyeciliğin kalesi’ Gaziemir’de; belediye, ESBAŞ ve MOPSAN işbirliğiyle ‘sağlık köyü’ kuruluyor. Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ile Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkez yer alacak

Gaziemir’e dev ‘sağlık üssü’

GAZİEMİR Belediyesi’nin sağlık alanında marka olan hizmetleri; Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) ile MOPSAN İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. işbirliği sonucu kurulacak, ‘sağlık köyü’ sayesinde tek çatı altında toplanıyor.

‘Sosyal belediyeciliğin kalesi kent’ olarak bilinen ilçede; belediye, ESBAŞ ve MOPSAN’ın birlikteliğiyle kurulacak sağlık köyünde; Evde Hasta ve Yaşlı Bakım, Pozitif Yaşam ile Alzheimer-Demans Danışma ve Dayanışma adlarıyla üç merkez yer alacak.

Türkiye’de ilk olacak

Beyazevler Mahallesi’nde ilk aşamada 1200 metrekare kapalı alanda inşa edilecek üç merkezin yapımına ilişkin protokol, Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile ESBAŞ ve MOPSAN Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler arasında imzalandı. Kaymakam Yaşar Dönmez, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şenyurt, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ile muhtarların katıldığı Meclis Salonu’ndaki protokol imza töreninde konuşan Başkan Şenol, sağlık köyünün yapımı için 3 bin 347 metrekarelik arsanın İZOKOM tarafından bağışlandığını belirtti, kurulacak sağlık köyünün kapsam olarak Türkiye’de bir ilk olduğunun altını çizdi.

Doğum öncesi, ölüm sonrası

ESBAŞ ve MOPSAN yönetimine Gaziemirliler adına teşekkür eden Şenol, 2009’dan bu yana ‘Hayata ve Hayallere Dokunan Sosyal Projeler’ adıyla yaşama geçirdikleri çalışmaları anlattı. “Eğitimli ve sağlıklı insanların yaşadığı kentler hızlı ilerler” sözüyle yola çıktıklarını, her kesim ve her yaştan insanın hayatına dokunan hizmetleri başlattıklarını kaydeden Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Doğumdan önce, ölümden sonra sloganıyla uyguladığımız sosyal projeler birçok belediyeye, hatta devlete örnek oldu” diye konuştu.

“BÖLGE EKONOMİSİNE KATKI SUNUYORUZ”

Protokol imza töreninde söz alan ESBAŞ ve MOPSAN Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler, sosyal sorumluluk anlayışları gereğince bu işbirliğini yaptıklarını dile getirdi. Dr. Güler, ESBAŞ’ın bölge ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sunduğunu vurguladı, “Gaziemir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik alanındaki hizmetlerini takdir ediyoruz. Gaziemir’de doğmak mı, yaşamak mı, ölmek mi daha iyi bilemiyorum. Biz de büyük bir gururla ‘Sağlık Köyü’ projesinin hayata geçirilmesine katkı koyacağız” dedi. Protokol imza töreninin ardından Başkan Şenol, ESBAŞ Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Güler ile İZOKOM Başkanı Turhan Tekin Tuncel’e, günün anısına zeytin fidanı takdiminde bulundu.

Erdal Özyağcılar lavaş yaptıCorona virüs tedbirleri kapsamında karantina günlerini evinde geçiren usta oyuncu Erdal Özyağcılar, mutfağa girdi hamur açtı.
İlçeye inen dağ keçilerini görüntüledi, sözleri gülümsettiERZİNCAN'ın Kemaliye ilçesinde, koronavirüs nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasının ardından dağ keçileri ilçe yakınlarına kadar indi. Rehber ve fotoğrafçı Şevket Gültekin ilçeye inen dağ keçilerini görüntüledi. Gültekin'in dağ keçilerine seslenmesi gülümsetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber