Geri Dön

Gelecek için üretiyorlar

Muğla Menteşe’de ‘Geleceğimiz İçin Üretiyoruz’ projesiyle ata tohumları toprakla buluştu. Ürünler toplandığında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak

Gelecek için üretiyorlar

Muğla Menteşe Belediyesi’nin yürüttüğü proje kapsamında, Düğerek Mahallesi’ndeki 32 dönümlük araziye yerli nohut ekildi.
Ortaköy Mahallesi’ndeki 3 dönüm araziye dikilen yerli soğanlar da ürün vermeye başladı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, üretim çalışmalarının yapıldığı bölgede gazetecilere yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Kafaca Mahallesi’nde bulunan 10 dönümlük araziye de yerli nohut ekileceğini söyledi.

‘Çok iyi değerlendireceğiz’’

Başlattıkları üreticiyi destekleyen tarım politikasını, Kovid-19 önlemleri kapsamında hızlandırdıklarını aktaran Gümüş, “Gelirinin büyük bir kısmını tarımdan elde eden bir kentte yaşıyoruz. Bereketli topraklarımız var. Biz de bu topraklarımızı en iyi şekilde değerlendiriyoruz. Kendi seralarımızda yetiştirdiğimiz ata tohumlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Hasat zamanı toplanacak ürünler daha sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” diye konuştu.

 

Demokrasi ve Özgürler Adası 27 Mayıs'ta açılıyor!Yarın, 27 Mayıs 1960 darbesinin yıl dönümünde yapılacak olan Demokrasi ve Özgürlükler Adası açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber