Geri Dön

Genç yaşta büyük iş başardılar

Meslek lisesi öğrencileri, ürettikleri temizlik malzemeleriyle hem uzmanlaşıyor hem de para kazanıyor. Hedefleriyse yıl sonuna kadar 4 milyon lira ciro yapmak

Genç yaşta büyük iş başardılar

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojisi 11’inci sınıf öğrencileri tarafından üretilen parfüm, temizlik ve kozmetik malzemeleri, kamu kurumlarına pazarlanıyor. Öğrenciler tarafından üretilen ürünlerle yaklaşık 1.5 yılda 2 milyon liralık ciro elde edildi.

Bakanlık öncülüğünde

Ders çıkışları ve hafta sonları uygun olan öğrencilerle çalıştıklarını belirten kimya teknolojileri alan şefi Ufuk Akış, “Üretimin her alanında yer alan öğrencinin, yapabileceği iş imkanı da çeşitleniyor. Hem öğreniyor hem de para kazanıyorlar” dedi. Üretimin tüm hızıyla devam ettiğini söyleyen Okul Müdürü Hamit Dursun da, “Bakanlığımızın meslek liselerinin döner sermayelerinin daha aktif hale getirilmesi için başlatmış olduğu bir çalışma vardı. Biz de bu doğrultuda okul olarak üretime başladık. Yılsonuna kadar hedefimiz olan 4 milyon liraya çıkacağız” çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler de, “Burada saatimize göre gelir elde ediyoruz. Üretimin her aşamasına dahil oluyoruz. Bundan sonraki hedefimiz üniversiteye gidip diploma sahibi olmak” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kapatmayacağız' deyip ekledi: Bugün 30 bini bulabilir!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilleriyle buluşma toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınıra yürüyen mültecileri hatırlatarak, "Ne dedik aylar önce? 'Eğer bu böyle giderse biz kapıları açmak zorunda kalacağız.' Rahatsız oldular. İnanmadılar bizim bu söylediğimize. Biz de dün ne yaptık? Kapıları açtık. Şimdi bu sabah itibarıyla yaklaşık 18 bin oldu kapıları zorlayıp geçenler. Ama bugün herhalde 25 bin-30 bini bulabilir. Bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız." ifadelerini kullandı.
28 Şubat 2020 Magazin Haberleriİşte magazin gündeminin öne çıkan gelişmeleri...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber