Geri Dön
EgeGençler, sanayiyi yerinde öğrenecek

Gençler, sanayiyi yerinde öğrenecek

İTOB Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Onur Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Organize sanayi bölgelerinde, endüstri bölgelerinde vesaire oralardaki bütün işverenlerle çok daha yakın, sıcak irtibata geçip gençlerimizin üniversiteyi bitirdikten sonra değil, üniversiteyi bitirmeden staj döneminden başlamak üzere istihdamının sağlanmasını talimat verdik” açıklamasının ardından Sanayi Bakanı Mustafa Varank ile temasa geçeceklerini açıkaldı.

Gençler, sanayiyi yerinde öğrenecek

İTOB Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Onur Acar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Organize sanayi bölgelerinde, endüstri bölgelerinde vesaire oralardaki bütün işverenlerle çok daha yakın, sıcak irtibata geçip gençlerimizin üniversiteyi bitirdikten sonra değil, üniversiteyi bitirmeden staj döneminden başlamak üzere istihdamının sağlanmasını talimat verdik” açıklamasının ardından Sanayi Bakanı Mustafa Varank ile temasa geçeceklerini açıkaldı. Üniversite öğrencilerine yönelik staj programı hazırlığına başlayacaklarını ifade eden Acar, şöyle konuştu:
Ekibin bir parçası olacaklar
“Gençleri yönlendirmeye, onlara yeni fırsatlar sunmaya ve kabiliyetlerini keşfetmelerini sağlamaya yönelik projeler geliştirmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Programla öğrencilere; çalışma ortamında deneyimli profesyonellerle tanışma, sosyalleşme, fikirlerini paylaşma ve mesleki bilgilerini geliştirme fırsatı yaratmayı hedefliyoruz. Organizasyondaki ihtiyaçlarımıza yönelik onları yetiştirecek ve ekiplerimize dahil edeceğiz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler