Geri Dön
EgeGençlerden Konak projeleri

Gençlerden Konak projeleri

Konak Belediyesi’nin AIESEC İzmir Şubesi’yle birlikte düzenlendiği ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Zirvesi’ne katılan 100 genç, Belediye Başkanı Abdül Batur ile bir araya geldi.

Gençlerden Konak projeleri

“Daha yaşanabilir bir kent nasıl olmalı, bu kapsamda hangi çalışmalar yapılmalı?” sorusuna yanıt arayan ve Konak’ta uygulanabilecek projeler geliştirmeye çalışan yaklaşık 100 gence seslenen Başkan Batur, “Buraya katılan her genç, bu kent için ne büyük bir şans! Yapacağınız tüm katkılar için şimdiden sağ olun, var olun” dedi. Zirvenin “Daha güzel bir Konak” için gençlerin önerilerini ortaya koymalarına fırsat yaratacağını belirten Batur, şöyle konuştu:

‘Sabırsızlanıyoruz’

“Konak, hayatın 24 saat aktığı bir ilçe ve Konak Belediyesi de 24 saat hizmet üreten bir kamu kurumu. Bu dinamizm gençlerin enerjileriyle çok güzel örtüşüyor. Sizlerden çok güzel öneriler geleceğine eminim. Buna canı gönülden inanıyor ve fikirlerinizi öğrenmek için gerçekten sabırsızlanıyorum. Sizlerin gelişimine katkı koyacak, sizlere sadece ulusal değil, uluslararası fırsatlar da yaratacak her projeye, her çalışmaya öncelik veriyoruz ve her zaman vermeye de hazırız.”
Konak Belediyesi’nin gençlere yönelik yaptığı çalışmaları da anlatan Batur, ilçede bulunan tarihi İstiklal İlkokulu’nun yenilikçi öğrenme merkezine, tarihi Kemer İstasyonu’nun da gençleri madde bağımlılığından koruyacak destek merkezine dönüştürüldüğünü belirtti. Restorasyonu tamamlanan tarihi bir binanın, gençlere müzik ve müzik aletleri yapım onarım eğitimi verilecek bir kültür merkezine çevrildiğini belirten Batur, kentte kültür-sanat ve spor merkezlerinin sayısını artırmaya çabaladıklarını kaydetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler