Geri Dön
EgeGirişimcilerin gözü Karadağ’da

Girişimcilerin gözü Karadağ’da

EGİAD, Karadağ’a iş gezisi düzenledi; ticaret hacminin artması için ikili görüşmelerde bulunuldu. Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, “İşbirliğimiz çoğalacak” dedi

Girişimcilerin gözü Karadağ’da

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), Avrupa’nın güneydoğusunda ve Balkanların Adriyatik kıyısında yer alan Karadağ’a iş gezisi düzenledi; üye şirketlerine sektörüyle ilgili gelişmeleri yerinde takip etme imkanı sundu. Kosova’dan sonra Avrupa’nın en genç ikinci ülkesi unvanına sahip Karadağ, bakir ekonomisi ve Avrupa Birliği ile olan yakın temasları ile özellikle Türk girişimcilerin radarına girdi.

EGİAD heyeti, Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan’ı, Karadağ Ticaret Ateşesi Erdal Karaömeroğlu’nu, Karadağ Ticaret Odası’nı, Karadağ-Türk İş İnsanları ve Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Yıldız, Meliha Aslankan, Can Aslankan’ı ve Azmont Investments CEO’su Rashad Aliyev’i ziyaret etti. Asmira CEO’su Mustafa Aslan’la da Karadağ’daki işletmesinde görüşme gerçekleştirdi.

‘İlişkiler güçlenecek’

İkili ziyaretlerde, daha güçlü ekonomik bağlar ve iki ülkeye de yarar sağlayan ekonomik ilişkiler tesis etmenin temelleri atıldı. Podgorica Büyükelçisi Songül Ozan, “İki ülke arasındaki ekonomik, ticari ilişkilerin geliştirilmesi için de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz” dedi. EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer de, bölgenin Türk iş dünyası için önemli avantajlar taşıdığını, Karadağ’daki ticaret ve yatırım avantajlarından haberdar olmak ve bu avantajları yerinde görmek istediklerini dile getirdi, “Turizm alanında önemli işbirliklerimiz mevcut ve biz bunları artırmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.