Geri Dön
EgeGöreve tekrar talibiz!

Göreve tekrar talibiz!

Görev süresi boyunca kulübün önemli problemlerini çözen Büyükkarcı, “Genel kurulda yeniden kongre üyelerinin karşısına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Başladığımız ancak sonuçlandıramadığımız projelerimiz için yeniden adayız” dedi

Göreve tekrar talibiz!

İzmir Milliyet 3.5 yıldır yönetim kuruluyla birlikte Karşıyaka Spor Kulübü başkanlık görevini başarıyla yürüten Turgay Büyükkarcı, genel kurul öncesi yeni yönetim kurulu listesini hazırladı. Daha önce başkanlık için aday olacağını açıklayan Büyükkarcı, 3.5 yıllık görev süresi boyunca kulübün önemli sorunlarını çözüme kavuşturdu. Futbol takımının, TFF 1. Lig’de yer aldığı dönemde forma giyen eski yabancı futbolculara olan borçları temizleyen, FIFA’dan gelecek 36 puan silme cezası ve amatör kümeye düşürülme tehlikesini ortadan kaldıran Büyükkarcı ve yönetimi, 3 yılda 9 dosya kapattı ve FIFA’daki tüm dosyaları temizledi. Takımın temel kadrosunu başarıyla koruyan ve taraftarlarına 2 kez Play Off’a kalma heyecanı yaşatan Büyükkarcı ve yönetimi, basketbolda da eski şaşaalı günleri tekrarladı. 3 kez üst üste Play Off’a kalamayarak karanlık bir döneme giren Pınar Karşıyaka’yı yeniden eski başarılı günlerine döndüren Büyükkarcı ve şube yönetimi, Ufuk Sarıca ile çıktığı yolda önemli adımlar attı.

Avrupa’da 2019-2020 sezonunda Final Four’a yükselen Pınar Karşıyaka, pandemi nedeniyle muhtemel şampiyonluğu kaçırdı. Sona eren sezonda ise FIBA Şampiyonlar Ligi’nde final oynayan Pınar KSK tüm Türkiye’ye büyük bir heyecan yaşattı. En büyük gücü taraftarından yoksun mücadele eden Kaf Kaf, ciddi hasılat gelirinden yoksun başladığı son sezonda Play Off yarı finalinde boy gösterdi. Mayıs ayında üst üste 22 günde 11 maça çıkan Pınar Karşıyaka, gösterdiği üstün performansıyla gönüllerde taht kurdu, sezonu 3. sırada noktaladı.

‘Hedef stat ve altyapılar’

Voleybolda altyapıdan yetişen oyuncularla 3 yıl boyunca hep zirve yarışı veren KSK, Play Off heyecanı yaşadı. Şube yönetiminin de üstün gayretiyle pandemiye rağmen altyapıya ilginin her geçen gün artması sağlandı. 3.5 yılı dolu dolu geçirdiklerini ancak yarım kalan işlerini tamamlamak için göreve yönetimiyle yeniden aday olduklarını belirten Büyükkarcı, “Zor şartlarda aldığımız bayrağı ‘Nasıl daha yukarıya taşırız’ diye çabaladık. Kutsal görevi yerine getirmek için çok mesai harcadık. Yeni yönetim kurulumuzla genel kurulda yeniden kongre üyelerinin karşısına çıkacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Başladığımız ancak sonuçlandıramadığımız projelerimiz için göreve yeniden talibiz. Hedef stat ve tüm branşların altyapıları” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler