Geri Dön

"Görmez’e sahip çıkın"

"Görmez’e sahip çıkın"

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Gö Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kuşadası’nda sektör temsilcileriyle toplantı yaptı; tüm kıyı kentlerinin altyapı sorununu bir proje çerçevesinde 2021-22’ye kadar çözeceklerini söyledi.

Mahalle mitinglerine Çaybaşı ile devam eden Cumhur İttifakı adayı, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, binlerce kişiye konuştu. Görmez, “2014’te beni seçtiniz. Kısa bir süre sonra da Atilla Kaya kardeşimi milletvekili olarak Ankara’ya gönderdiniz. Torbalı’da yerel ve genel iktidar el ele verdik, gece gündüz demeden sizlere hizmet ettik. Çaybaşı’nın bizden önceki halini biliyorsunuz, bizden önceki 10 yıl boyunca Çaybaşı’ya bir tek çivi çakmadılar. Ama şimdi yolları ile aydınlatma sistemleri ile Çaybaşı tertemiz, pırıl pırıl bir mahalle oldu. Yoldan geçerken Çaybaşı’yı görenler, “Burası neresi?” diye soruyorlar. Onlara burası benim mahallem diyorum” dedi.

‘Sıra size geldi’

Torbalı’da sosyal belediyeciliği başlattıklarını kaydeden Başkan Görmez, bu alanda da rekor kırdıklarını, her yıl sosyal yardımları ikiye katladıklarını belirtti, “Torbalı’nın en fazla hizmet üreten belediyesi olduk. 307 projeyle hizmet destanı yazdık” diye konuştu.

Adnan Yaşar Görmez döneminde Çaybaşı’nın belediye hizmetleri ile tanıştığını belirten AK Parti MKYK üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, “Adnan Başkan 5 yıldır sizlere sahip çıkıyor. Sizin dediğiniz gibi Adnan Başkan fakir fukara, gariban babasıdır. Gerek sosyal yardımlar olsun, gerek kamu ve belediye hizmetleri olsun, Çaybaşı payına düşeni Adnan Başkanla alabildi, öncesinde Çaybaşı’da bir tane belediye hizmeti yoktu. Şimdi Allah nasip ederse Torbalı’ya 100 yeni fabrika getiriyoruz, Çaybaşı’nın ve Torbalı’nın gençlerine iş imkânı sağlayacağız. Tarım ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurup, bu bölgede üretim yapan çiftçilerimize, köylülerimize yüzde 60 hibe sağlayacağız. Hastanemizi araştırma hastanesi yapıp doçent ve profesör doktorlar getiriyoruz. Torbalı’ya üniversite kazandırıyoruz. Adnan Başkana sahip çıkmak Torbalı’ya sahip çıkmak demektir,Torbalı’nın geleceğine sahip çıkmak demektir” dedi. Kaya, tapu sorununu çözecek olan kişinin, Adnan Yaşar Görmez olduğunu sözlerine ekledi.

Milliyet'te Gündem (1 Nisan 2020)İşte Türkiye ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
Ordu'da vatandaşlara ‘Orduca’ uyarı: "Evde durun daa"Ordu’da vatandaşların evde kalmaları için Orduca uyarılar yapılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber