Geri Dön

Güvenli ulaşımın adresi minibüsler

İzmir Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Taner Uguz, Menderes Küner Mahallesi’nde görülen koronavirüs vakalarının kaynağıyla ilgili minibüsçülerin işaret edilmesine tepki gösterdi.

Güvenli ulaşımın adresi minibüsler

İddiaların asılsız olduğunu, pandeminin başlangıcından itibaren dört aydır durak ve araçlarda dezenfekte çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Uguz, “Denetimsizce paylaşılan bu haberler gerçeği yansıtmıyor ve vatandaşı ürkütüyor. Ben de Küner Köyü’ndenim, karantina yok, sadece jandarma ikametgahı dışırıda olanların köye giriş çıkışlarını kontrollü sağlıyor. Bugüne kadar İzmir’de çalışan minibüslerde bir tane sorun yaşanmadı, bir çalışanımız dahi koronaya yakalanmadı. Güvenli ve huzurlu ulaşım yapmak isteyenler kesinlikle minibüslerimizi tercih etmeli. Dileyen vatandaşlar duraklara gidip hijyen çalışmalarını yerinde görebilir” dedi.

TBMM Başkanı Şentop açıkladı! Ayasofya'da ilk namaz...Ayasofya kararı sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop açıklamalarda bulundu. “Ne zaman namaz kılmaya gideceksiniz?” sorusuna ilişkin Şentop, ''En kısa zamanda. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde olabilir. En geç önümüzdeki hafta cumaya kadar bu konuda adım atılır. Hep beraber, siz de gelirsiniz.'' yanıtını verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber