Geri Dön
EgeGüzel şehir Denizli

Güzel şehir Denizli

Güzel şehir Denizli

Sporcu kişiliği ve motosiklet tutkusuyla ekranların sevilen yüzü olan önceki dönem Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, davetli olarak geldiği Denizli’de, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile birlikte zeybek oynadı.

Global TV’de yayınlanan “Kürşad Tüzmen ile Benim Şehrim” programının çekimleri için Denizli’ye gelen Tüzmen’i 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda bulunan cam horoz heykeli önünde Başkan Zolan karşıladı. Zolan burada, 7 bin parça camdan yapılan kentin simgesi horoz heykelini anlattı. İkili daha sonra, Ege’nin en büyüğü olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemede bulundu. Tüzmen, buradaki 2 bin kişilik Özay Gönlüm Salonu’nda efe kıyafeti giyerek Denizli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu ile zeybek oynadı. Başkan Zolan’ın da eşlik ettiği küçük gösteri renkli görüntülere sahne oldu.

Güzel şehir Denizli

Övgü dolu sözler

Tüzmen, Denizli’nin doğal ve tarihi güzellikleri ile çok güzel bir şehir olduğunu kaydederek, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin muhteşem bir tesis olduğunu söyledi. Zolan da, Denizli’nin değerlerinin tanıtılmasının önemli olduğunu belirtti.

Yalnız bırakmadı

Denizli çekimlerine giderken bir trafik kazasına şahit olan Kürşat Tüzmen, sağlık ekipleri gelene kadar ağır yaralanan sürücünün başından ayrılmadı. Olay yerine gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri polislerle birlikte yaralı Adnan Balveren’i araçtan çıkardı. Ağır yaralı Balveren, acil sağlık ekipleri tarafından ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Tüzmen de, yaralanın ambulansa bildirilmesinin ardından olay yerinden ayrıldı. l DHA

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler