Geri Dön

Hayat kurtaran sistem

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, can güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla Cankurtaran Hortumu yapıyor. 10 dakika içinde yaklaşık 150 kişi tahliye edilebilecek

Hayat kurtaran sistem

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Sağlık Kampüsü içinde bulunan Onkoloji Hastanesi’ne yapımı planlanan ‘Cankurtaran Hortumu’nu tanıttı. Acil durumlarda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir alan hastane yönetimi, 112.5 metre yüksekliğe kadar kurulabilen Cankurtaran Hortumu’nun, Türkiye’de üniversite hastaneleri arasında bir ilk olduğunu ifade etti. Pencere, çatı, merdiven gibi bölgelere ve 112.5 metre yüksekliğe kadar kurulabilen Cankurtaran Hortumu, 15 metre yükseklikte 10 dakika içerisinde yaklaşık 150 kişi tahliye edebilecek kapasitede tasarlandı.
Işık ve hava alan yapısı ile kapalı alan problemi olan kişiler içinde kullanıma uygun hale getirildiği belirtildi.

Önce güvenlik

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “Üniversitemizde, sağlık alanındaki hizmetlerin yanında, hasta ve personelimizin güvenliğide büyük önem arz etmektedir. Bu amaçla ülkemizde bir üniversite hastanesinde ilk kez kullanılacak ‘Cankurtaran Hortumu’nu tanıttık. Güvenli tahliye imkanı sunacak sistemin hayırlı olmasını dilerim” dedi.

'Martı'nın 18 yaş kuralına uyan yok... 14 yaşındaki genç kullanırken görüntülendiBeşiktaş'ta 'martı' olarak bilinen elektrikli scooter kullanan 17 yaşındaki Okan Yıldız otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti. Bazı kuralları olsa da isteyen herkesin rahatlıkla kullanabildiği martılar zaman zaman trafikte tehlike oluşturuyor. Bazı martı sürücüleri trafikte hem kendi hem de diğer sürücü ve yolcuların canını tehlikeye atıyor.
Kars'ta tilkilerin yiyecek arayışıKars’ta aç kalan tilkilerin, yiyecek araması objektiflere yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber