Geri Dön

Hayata dönüş

Karşıyaka, evinde zirve mücadelesi veren Şanlıurfaspor’u1-0 geriye düştüğü maçta, son 10 dakikada bulduğu gollerle 3-2 yendi ve kötü gidişe ‘dur’ dedi

Hayata dönüş

Ligin son sırasında yer alan Karşıyaka ile ikinci sıradaki güçlü Urfaspor maçında hayatın içindeki tesadüfler maç öncesi de gerçekleşti. Halim Okta ve Ali Tandoğan her ikisi de futbol hayatına Salihli’de başlayıp, Beşiktaş’ta hizmet etmişlerdi. Ve bugün Atatürk Stadı’nda rakiptiler. Maçın başından itibaren baskılı bir oyunu benimseyen Karşıyaka, çabuk ve direkt rakip kaleye gitme anlayışındaydı. Elbette elinde oyun görüşü üst düzeyde doğru kararlar vermeyi bilen bir Mahmut vardı. Mahmut’a ayak uyduran, top tutan, geriden gelen, arkadaşlarına istasyon olan ve yine golünü atan Can Erdem vardı. Sağda Ali Say, solda Tayfun Pektürk’ün kanatlardaki ataklarıyla hücum zenginliği olan bir Karşıyaka izledik. Elbette maçın kahramanlarından biri olan kaleci Erhan, iyi oynayan bir defans, bu defansta hamle üstünlüğü ve hava toplarındaki başarısıyla yıldız olan ve bunu attığı golle taçlandıran Metin Peker olunca karşımıza seyredilmesi zevk veren bir Karşıyaka çıktı. Birinci yarıda oyunun hakimi Karşıyaka’ydı. İkinci yarının başından 75. dakikaya kadar daha etkili olantaraf Urfa oldu. Ama bu sefer Urfa’nın karşısına 6 dakika içerisinde iki müthiş kurtarış yapan kaleci Erhan çıktı. 83. dakikada iki duran topu çok iyi değerlendirerek iki gol atan Karşıyaka 3-1 öne geçti. Birinci de Mahmut’un ortasında Metin Peker’in şahane kafa vuruşu, ikincisinde ise Abdülhamit’in frikikten attığı goldü. (Son iki golü defans oyuncularının atması da ayrıca Karşıyaka adına dikkat çeken ayrıntıydı.) Maçı kazanmaya inanan Karşıyaka mağlup duruma düşmesine rağmen disiplinli oyun anlayışı ile asla yenilgiyi kabul etmedi. Ve bu Karşıyaka oynadığı futbol ve aldığı 3 puanla benim yerim burası değil diye adeta haykırdı. Haklı bir galibiyet aldı.

MAÇIN KARNESİ

HAKEMLER: Serdar Akkoçoğlu, (Dk.43 Ozan Bileyci), Aykut Onar, Mücahit Değermenci

KARŞIYAKA: Erhan (6)- Abdülhamit (7), Cenk (6), Metin (6), Özgür (5), Mustafa Aşan (7), Arif (5), Ali (6), (88 Fatih), Mahmut (6),(83 Battal), Tayfun (5), (75 Harun 5), Can (7)

ŞANLIURFASPOR: Ömer (4)- İzzet (5), Bahadır (4), Nuri (4), Oğuzhan (4), Feridun (5),(72 Mertcan 4), Tolgahan (4), Muhammed (4), Hüseyin (6), Erhan (6), (77 Fahri 4), Artun (4)

GOLLER: Dk.31 Can, Dk.82 Metin, Dk.87 Abdülhamit (Karşıyaka), Dk.28 ve Dk.90+5 Hüseyin (Şanlıurfaspor)

KIRMIZI KART: Dk.86 Oğuzhan (Şanlıurfaspor)

SARI KARTLAR: Arif, Tayfun, Mustafa Aşan (Karşıyaka), Feridun, Nuri, İbrahim (Şanlıurfaspor)

Fatih'te otomobilleri kundaklayan 4 şüpheliden 2'si yakalandıFatih''te park halindeki 9 otomobili kundaklayan 4 şüpheliden ikisi, Balat'ta yakalanarak, gözaltına alındı. Şüphelilerin üzerinden yanmış benzin kokulu eldiven ele geçirildi.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber