Geri Dön

Hedef, 2023’te İzmir’den 100 milyar $’lık ihracat

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, 2023 için hedeflenen 500 milyar dolarlık dış ticaret hacmine ulaşmak için her odanın 13 yıllık strateji planı geliştireceğini söyledi, “Şimdiki dersimiz 2010-2023 stratejik planı yapmak” dedi. İTO Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı’nın açılışında konuşan Ekrem Demirtaş, 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmada odaların üzerine buyük görev düştüğünü vurguladı.

Hedef, 2023’te İzmir’den 100 milyar $’lık ihracat


İzmir’in de dış ticaret hacminin 100 milyar dolar olması gerektiğini belirten Demirtaş, “Bu rakama ulaşmak içi 13 yılda ne yapacağız? Hani sektörlerde büyüyeceğiz? Şimdiki dersimiz 2010-2023 stratejik planını yapmak. Bunu Devlet Planlama Teşkilatı değil, İzmir’in yerel ticari parlamentosu olan İTO Meclisi ve meslek komiteleri yapacak. Stratejik plan önerilerinin şimdiden hazırlanmasını bekliyoruz” dedi. Ekrem Demirtaş ayrıca, bu yıl artık ekonomik kriz lafını ağızlarına almayacaklarını da söyledi, şöyle konuştu: “Bu kelimeyi unuttuk. Hedefimiz, 2023’te İzmir’i 100 milyar dolarlık dış ticaret rakamına ulaştırmak. Bunun için üretimi geliştirip, işsizlere iş bulmak zorundayız. Bizim, bu şehirde yaşayan, para kazanan ve torunlarını büyüten kişiler olarak İzmir’e karşı sorumluluklarımız var.”

Otomobil bahçeye düştü, ev sahibi uçak sandıAdana'da direksiyon hakimiyeti kaybolan otomobil, yolun 3 metre altında bulunan evin bahçesine düştü. Güvenlik kamerasınca görüntülenen kazanın ardından ev sahibi, "Otomobil köpeğimin üstüne düşecekti. Hayvan siyahtı, korkudan simsiyah oldu" dedi.
Larissa Gacemer: Bacak için teşekkürlerEşi Burak Gacemer ile mutlu anlarını sık sık Instagram hesabında paylaşan Brezilyalı model Larissa Gacemer, bu kez hayranlarına şaşırtıcı bir video yayınladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber