Geri Dön

‘Hedef, 3.5 milyon ziyaretçi’

‘Hedef, 3.5 milyon ziyaretçi’

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Denizli’deki Pamukkale’nin gece aydınlatılması projesi, turizmcileri umutlandırdı. Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Pamukkale’nin gece ışıklandırılmasıyla birlikte 2020 yılında 3 milyon 500 bin ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Mayıs ayına kadar ışıklandırma işleminin tamamlanacağını söyleyen Şen, “Gece aydınlatması ve Pamukkale Üniversitesi’nin Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi projesi bu yıl gerçekleşecek. Biz her ikisinin 500’er bin kişi ilave ziyaretçi getireceğini düşünüyoruz. Laodikya Antik Kenti de Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girerse, ilave 500 bin kişi civarında ziyaretçi daha getirecektir. 2021 yılında 4 milyonu görürüz” diye konuştu. - DENİZ TOKAT DHA

Polis havadan helikopterle uyardı: Evde kal AdanaAdana'da polis, corona virüs salgını için alınan önlemler kapsamında, helikopterlerle vatandaşlara anons yaparak, "Kendi sağlığınız ve çevrenizdekilerin sağlığı için evinizde kalın. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkması yasaklanmıştır" uyarısında bulundu.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber