Geri Dön

‘Hedef, 3 milyon turist olmalı’

‘Hedef, 3 milyon turist olmalı’

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un yanıtlaması için yazılı soru önergesi verdi. Geçtiğimiz yıllarda İzmir özelinde gerçekleşen turizm faaliyetlerine dair bilgileri ve rakamları paylaştığı soru önergesinde Serter, “2019’da İzmir turizmini canlandırmak için planlarınız nelerdir?” ve “İzmir’e yurtdışı seferlerin artırılması noktasında hangi ülkelerle ve hava yolu şirketleriyle temas sağlanmaktadır?” ifadeleri yer aldı.

Potansiyel var

2018’de Türkiye’nin 35 milyonu yabancı olmak üzere toplam 41 milyon turist ağırladığına dikkat çeken Serter, bu rakamın İzmir özelinde 1.2 milyon rakamıyla sınırlı kaldığını, yabancı turist sayısının ise 753 bin olarak gerçekleştiğini belirtti, “Tarihi ve doğal güzellikleriyle, sağlık turizmi potansiyeliyle ve sahilleriyle ciddi bir turizm ekonomisi altyapısına sahip İzmir’e gelecek turist potansiyelinin en az 3 milyon olarak hedeflenmesi gerekir” dedi.

Yeni aracıyla canlı yayının sonu böyle bitti!Karaman'da satın aldığı yeni aracı ile seyir halinde olduğu sırada sosyal medyadan canlı yayın yaparken kaza geçiren sürücü, yara almadan kurtuldu.
Emrah Safa Gürkan | RöportajEmrah Safa Gürkan, geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Bunu Herkes Bilir kitabıyla gündemde. İnternette tarih videolarıyla dikkat çeken Emrah Safa Gürkan ile hem yeni kitabı hem de tarihi konuları konuştuk.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber