Geri Dön

Hedef Ayvalık’a hizmet

Balıkesir Büyükşehir ve Ayvalık belediyeleri arasında strateji, planlama ve koordinasyon toplantısı yapıldı ilçenin sorunları masaya yatırıldı. Öncelikle altyapı problemine ağırlık verilmesi kararlaştırıldı

Hedef Ayvalık’a hizmet

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi şehir koordinasyon toplantıları, Ayvalık’ta devam etti. Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası’ndaki toplantıya Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, başkan yardımcıları, daire başkanları ve amirleri katıldı. Yaklaşık 8 saat süren toplantıda Ayvalık sorunları masaya yatırıldı.

İşbirliği vurgusu

Ayvalık’ın ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin çekim merkezi olduğu vurgulandı. Mevcut altyapı sorunlarının günlük işleyişin ve kentin potansiyel gelişiminin önüne geçtiği ifade edildi, altyapı yatırımlarının öncelikli olarak ele alınması gerektiğinin altı çizildi.
Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ayvalık bizim misafir odamız. Balıkesir hepimizin fakat Ayvalık tüm Türkiye’nindir. Biz ilçe idaresinin görüşünü almadan, isteklerini değerlendirmeden proje geliştirilemeyeceğimizin kanaatindeyiz” dedi. Geçen yıllarda belediyeler arasında iletişim kopuklukları yaşandığını ve Ayvalık halkının hak ettiği hizmeti alamadığını vurgulayan Başkan Mesut Ergin de, birlikte daha güzel projelere imza atmak istediklerini belirtti. Toplantıda; kent bilgi sistemi ve yazılım programlarının büyükşehir ile aynı veri tabanına oturtulması, arıtma tesislerin işlevselliği ve altyapı sorununun öncelikli çözülmesi, kentsel sit alanlarında trafik düzenlemeleri, belediye hizmet binası yapımı, plan çalışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği’nin tamamlanması konularında hızlıca hareket edilmesi gerektiğine kanaat getirildi.
Nikita Deresi başta olmak üzere, kentteki derelerin ıslahı konularında iş paylaşımının yapılmasına, gerektiği yerlerde Devlet Su İşleri ve diğer kurumların da müdahil olması için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı. İçinde konferans ve kültürel salonların olduğu büyük bir kültür merkezi yapımına hızla başlanması görüşünde birlik sağlandı.

Rusya'nın İdlib'e saldırılarında ölü ve yaralılar varRusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırılarında 3 sivil yaşamını yitirdi, en az 9 sivil yaralandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber