Geri Dön
EgeHomeros’a görkemli final

Homeros’a görkemli final

Bayraklı Belediyesi’nin İzmir’in kültür sanat yaşamına armağan ettiği 1. Uluslararası Homeros Edebiyat Sanat Festivali kapanışını renkli etkinliklerle yaptı.

Homeros’a görkemli final

Bayraklı Belediyesi’nin üç gün boyunca ev sahipliği yaptığı 1. Uluslararası Homeros Edebiyat/Sanat Festivali sona erdi. Etkinlikte ünlü şairler Adonis ve Özdemir İnce’ye onur ödülü, Yazar Yaşar Aksoy’a emek ödülü ve Gazeteci Merdan Yanardağ’a değer ödülü takdim edildi. Konuklar uzun süre ayakta alkışlanırken, ödülleri Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal takdim etti. Son gün programları Metin Uca’nın sunumuyla gerçekleşti.

Oturumlarda, yerli ve yabancı şairler ve yazarlar, sanatseverlerle buluştu. Ünlü piyano sanatçısı Yıldız Çiçek Sivri kulakların pasını silerken, gazeteciler Merdan Yanardağ, Özlem Gürses ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, ‘Türkiye’de Haberci Olmak’ üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Günün sonunda Agora Minör müzik grubu ve Oğuz Aksaç Konseri verdi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Homeros’un doğduğu topraklarda, uluslararası bir festivali başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarınları inşa ederken paylaşmayı, birlikte olmayı, bir olmayı hayal ediyorsak bütün değerlerimize sahip çıkmalıyız. O nedenle bu topraklarda doğmuş Homeros’u anmak ve bununla birlikte dünyaya bir pencere açmak vazgeçilmezdi. 10 yıl içinde sokaklarıyla, parklarıyla, meydanlarıyla bilimde, sanatta, sporda, kültürde tek kale Bayraklı olacak. İzmir’in kalbi Bayraklı’nın tarihi ve kültürel yolculuğuna katkı koyan herkese minnettarız” dedi.