Geri Dön
Egeİlk mezun heyecanı

İlk mezun heyecanı

Başkan Batur, kadınları iş dünyasına kazandırmayı hedefleyen düz dikiş, reçme ve overlok makinesi operatörlüğü kursunu ziyaret etti

İlk mezun heyecanı

Konak Belediyesi ile İzmir İş Kadınları Derneği’nin (İZİKAD) birlikte hayata geçirdiği, Yaman Tekstil’in de proje ortağı olarak yer aldığı iş garantili düz dikiş, reçme ve overlok makinesi operatörlüğü kursunda mezuniyet yaklaşırken, kursiyerler heyecanlarını Başkan Abdül Batur’la paylaştı. İzmir Birlikte Tasarım ve Üretim Merkezi Projesi kapsamında, belediyenin Aziziye Semt Merkezi’nde verilen kursu ziyaret eden Başkan Abdül Batur, 30 Mayıs’ta sona erecek kursa katılan 30 kursiyer kadınla bir araya geldi. Çalışmaları inceleyen Batur, “Kursiyerlerimize ve onlara yetenek kazandıran öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu tür projelere büyük önem veriyoruz. Bu kursumuz bitsin hemen yenisini başlatacağız” dedi. Aziziye Semt Merkezi’nde düzenlenen diğer kursları da ziyaret eden Başkan Batur, daha gelişmiş bir Konak için kadınların güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yüzde 30 iş garantili olarak uygulanan proje kapsamında eğitim sürecini başarıyla tamamlayan 10 kadın, Yamanlar Tekstil’de işbaşı yapacak.

Çocuk Komisyonu

Lanzarote Sözleşmesi’nin Beşte Bir Kampanyası kapsamında Çocuğa Karşı Cinsel Şiddetin Durdurulması için Yerel ve Bölgesel Yönetimler Anlaşmasını kabul eden Konak Belediye Meclisi, kurulan Çocuk hakları Komisyonu ile çocuk hakları için daha çok çalışılacağının sinyalini verdi. Komisyona Meclis Üyeleri Birol Özkardeşler, Ali Emrah Karamustafaoğlu, Asker Güneş, Sibel Hür, Emrah Erol seçildi. Belediye Meclisinin örnek bir karara imza attığını ifade eden Başkan Abdül Batur, “Çocuklarımızın saçının teline zarar gelmesin diye, sevgi dolu ve güvenli bir ortamda büyüsünler diye ne gerekiyorsa yapmaya Konak Belediyesi olarak devam edeceğiz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler