Geri Dön

İş dünyası: Bu hedefler kâğıt üstünde kalmasın

İzmir iş dünyası, hükümetin 2018-2020 yıllarını kapsayan yeni Orta Vadeli Program’ı değerlendirdi, “Hedefler kâğıt üstünde kalmasın” mesajı verdi

İş dünyası: Bu hedefler kâğıt üstünde kalmasın

3 YILLIK Orta Vadeli Program (OVP), iş dünyasında beklenti yarattı. Hedeflerin umut verici olduğunu belirten iş dünyası temsilcileri, “Kâğıt üstünde kalmaması için çok çalışılmalı” vurgusunu yaptı.

BASİFED Başkanı Levent Akgerman:

Hükümetin açıkladığı OVP, enflasyonun yüzde 5’e düşürülmesi, ihracatın 195 milyar dolara yükselmesi, 3 yıllık büyümede yüzde 5.5’in yakalanması gibi önemli hedefler içeriyor. Temennimiz, bu hedeflerin kâğıt üstünde kalmaması. Fakat, yapısal reformlar bir an önce yapılmazsa, hedeflerimize ulaşmakta güçlük yaşamamız çok olası.

KESİAD Başkanı Zeki Yöndem:

OVP, Türkiye ekonomisi açısından umut verici hedefler vaat ediyor. Her ne kadar hedeflemek başarının ilk adımı olsa da, buna ulaşmak için gerçekten çok çalışmamız gerekiyor. Burada hem özel sektör temsilcilerine, hem de hükümete büyük görevler düşüyor. İş dünyası olarak daha iştahlı ve cesur bir şekilde yeni yatırımlara yönelirken, hükümetin de desteklerini artırması bizleri bu hedeflere ulaştırabilir.

EGİKAD Başkanı Nilhan Antitoros:

OVP içerisinde en çok önemsediğimiz rakamlardan birisi, hiç şüphesiz ki 2020 işsizlik hedefi. İşsizliğin önce tek hanelere, ardından daha da aşağılara düşürülmesi için kadınların istihdam edilmesi büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber