Geri Dön
Egeİsyan ateşi İzmir'i sarıyor! Göztepe 96 yaşında

İsyan ateşi İzmir'i sarıyor! Göztepe 96 yaşında

Süper Lig ekiplerinden Göztepe, 96. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Saat 19.25’te Güzelyalı Sahili’nde toplanmaya başlayan sarı kırmızılılar, saat 21.30’u gösterdiğinde binlerce meşale yakarak renkli görüntüler oluşturdu. Tezahüratlarla ortalığı inleten taraftarlara, Göztepe yönetimi ve sporcuları Gürsel Aksel Stadı’nın çatısında meşale yakarak eşlik etti.

İsyan ateşi İzmir'i sarıyor! Göztepe 96 yaşında

Süper Lig ekiplerinden Göztepe, 96. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Saat 19.25’te Güzelyalı Sahili’nde toplanmaya başlayan sarı kırmızılılar, saat 21.30’u gösterdiğinde binlerce meşale yakarak renkli görüntüler oluşturdu. Tezahüratlarla ortalığı inleten taraftarlar, meşale şovun ardından ışık gösterileriyle ve müzik gösterileriyle coştu. Göztepe yönetimi ve sporcular ise Gürsel Aksel Stadı’nda 96. yıl coşkusunu yaşadı. Kurmaylar ve sporcular stadın çatısında meşale yaktı. Koronavirüs salgını nedeniyle saat 22.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte taraftarlar evlerine geçti. İzmir Körfezi’nde bir teknenin yeşil kırmızı renklerle açılması üzerine Göztepeli taraftarlar büyük tepki gösterdi, tekneye fişekler atıldığı görüldü. Tekne ardından ışıkları kapatıp alandan uzaklaştı.

‘Sepil dönmeli’

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’le bir araya geldi. Batur, Göztepe’nin kuruluş yıl dönümünü kutlamak için Sepil’un Urla’daki çalışma ofisini ziyaret etti. Takımın başkanlığından ayrılacağını açıklayan Sepil’le baş başa, özel bir görüşme yapan Başkan Batur, kararını gözden geçirmesini istediği Sepil’in görevine devam etmesi gerektiğini söyledi. Ziyaret sırasında Başkan Batur, Sepil’le birlikte pasta kesti. Batur, “Kendisine emekleri için teşekkür ediyoruz ama Mehmet Sepil Başkanımızın ayrılması içimize sinmedi. Taraftarlar geri dönmesini istiyor ve ben de geri dönmesi gerektiği kanaatindeyim. Gerçekten Göztepe’yi seven, Göztepe semtinin çocuğu. Mehmet Sepil Başkanımız Beşiktaş maçında biraz kırıldı, onu da biliyoruz. Neticede Göztepe’nin Mehmet Sepil Başkanımıza ihtiyacı var” demişti.

 

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler