Geri Dön

İyi olan kazansın

Her iki takım da verilen arayı kendi eksiklerini giderecek şekilde değerlendirdiğini düşünüyor.Tuborg takımı arayı İzmirde kendi tesislerinde çalışarak değerlendirmeyi tercih etti. Hırvat Milli takım kondisyoneri Goranı getirerek kondisyon çalışmasına ağırlık verdi. Pazar günü tatilden dönen yabancıların da katılımıyla tam kadro ikinci devreye hazırlanıyor.Tuborg için en büyük hedef, ilk maçı kazanarak, ilk devre yaptığı çıkışı tekrarlamak olmalı. Lig maratonu bir hafta aradan sonra İzmir derbisi olan Pınar Karşıyaka - Tuborg Pilsener karşılaşmasıyla hafta sonu başlıyor. İzmir derbisinde Pınar Karşıyakayı yenerse, arasındaki farkı üç galibiyete çıkartacağı gibi, İstanbul takımları ile kapanması çok zor fark oluşur. Deplasmanda oynayacağı Fenerbahçe, Daçka, Galatasaray ve Telekom maçları Tuborgun ligdeki sıralamasını belli eder.Pınar Karşıyaka ise arayı Kıbrısta kampa girerek değerlendirdi. Daha çok motivasyon amaçlı bu kampta, üniversite takımları ile iki de hazırlık maçı yapan Karşıyaka, bugün yabancıların da katılımı ile çalışmalarına İzmirde devam edecek.İlk devre özellikle altı hafta giden ve gelen oyuncularla çeşitli zorluklar yaşayan Karşıyaka takımı, taraftarlarını da arkasına alarak büyük çıkış yakalayabilir. Sırılamasına etki eder Benim için Tuborg maçı çok önem kazanıyor. Karşıyaka muhteşem taraftarıyla bu maçı kazanması halinde büyük çıkışın başlangıcını yaşar ve özellikle ilk dört için şans yakalar.Seyircinin Karşıyaka maçlarında salonu doldurmamasının en büyük sebebi, maçların tadilatta olan Atatürk Spor Salonunda oynanmaması olsa da, Celal Atik Spor Salonunda takımlarını yalnız bırakmamak zorundalar. Kazananın kendi hedefinde ilerlemek için büyük avantaj yakalayacağı bu karşılaşmada, her iki takımın da işi kolay olmayacak.Tuborg takımı maçın içinde yaşadığı iniş çıkışları en aza indirip, Karşıyakanın ribaund üstünlüğünü kırmaya çalışacak.Pınar Karşıyaka ise fazla faul almamaya çalışarak, Tuborgun özellikle maçın kırılma noktalarındaki yüzdeli üçlüklerine fırsat vermemeye çalışacaktır.İyi savunma yapan takımın daha avantajlı olacağı karşılaşmada, taraftar desteğini arkasına alacak bir Karşıyakanın daha iyi savunma yapacağını düşünüyorum.İyi olan kazansın... egespor@milliyet.com.tr Taraftar yalnız bırakmamalı

Bebek'te yürüyüşe çıkan genç kız açıklamalarıyla herkesi şaşırttı!Beşiktaş Bebek sahilinde yeni tip korona virüs tedbirleri kapsamında yasağa uymayarak yürüyüşe çıkan ve "Evde canım sıkılıyor, bizi nereye kadar tutacaklar" diyerek şaşkınlık oluşturan genç kıza, Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından 3 bin lira idari para cezası kesildi.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber