Geri Dön
Egeİyilik çoğalıyor!

İyilik çoğalıyor!

Sosyal yardım hizmetleriyle dar gelirli ailelerin yanında olan Bayraklı Belediyesi yıl boyu sürekli yardım sağlanan hane sayısını 20 bine çıkardı...

İyilik çoğalıyor!

Bayraklı Belediyesi, deprem, sel felaketleriyle pandeminin yaralarını sarmak için sosyal yardım hizmetlerine ağırdık verdi.

“Bayraklı’da Kimse Yatağa Aç Girmeyecek” sloganıyla hareket eden ekipler, başta deprem bölgeleri olmak üzere bir yıl içinde 76 bin 485 haneye gıda kolisi dağıttı. 21 bin kişiye hijyen seti verildi. İhtiyaç sahibi 2 binin üzerinde Bayraklılıya giyecek ve ev eşyası desteğinde bulunuldu. Fazla Gıda Derneği ile yapılan işbirliği kapsamında 125 bin adet gıda ürünü ilçe sakinlerine ulaştırıldı. 83 öğrenciye, yaklaşık 150 bin liralık burs desteğinde bulunuldu. 8 bin çocuğa kırtasiye seti ve okul çantası dağıtıldı. Sürekli yardım sağlanan aile sayısı 20 bine çıktı.

660 engelli vatandaşın hastaneye veya kamu kurumlarına ulaşımı için destekte bulunan ekipler, 75 engelli bireye de her gün 3 çeşit yemek ulaştırdı. Soğukların gelmesiyle birlikte 200’ün üzerinde haneye kömür desteğinde bulunuldu. Başkan Serdar Sandal, “Çocukların mutlu, gençlerin umutlu, büyüklerimizin de huzurlu olduğu bir Bayraklı’yı hep birlikte, dayanışma içinde inşa ediyoruz” dedi.