Geri Dön

İZKA, rekabete uygun sektörleri belirliyor

İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) hazırladığı “İzmir Kümelenme Stratejisinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında, kentteki çeşitli kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşan ‘Kümelenme Komitesi’nin ilk toplantısı yapıldı.

İZKA, rekabete uygun sektörleri belirliyor

İZKA Planlama, Programlama, Koordinasyon Birimi Başkanı Sibel Ersin, projenin, İZKA’nın hazırladığı 2009-2013 İzmir Bölgesel Gelişme Planı’nın temel amaçlarından olan “yenilikçilik, verimlilik ve kapasite artışı ile rekabet edebilirliğin sağlanması” amacıyla da örtüşecek şekilde, bölgenin ekonomik büyümesine katkı sağlayacak bir çalışma olduğunu belirtti.
Projenin, “bölgesel bazda strateji oluşturulması anlamında bir ilk” olduğunu da ifade eden Ersin, özellikle ilçe düzeyinde verilerin toplanması ve küme haritalarının çıkarılacak olması bakımından çalışmanın taşıdığı öneme dikkat çekti. Ana hedefi, “istatistik çalışma ve saha çalışması sonucunda bölgenin rekabet edebilir sektörlerinin ortaya çıkarılarak destek verilecek kümelerin belirlenmesi” olarak açıklayan Ersin, kümelenme stratejisinin, İZKA’nın yürüttüğü “inovasyon” ve “kentsel pazarlama” çalışmalarıyla da paralellik arz ettiğini ifade etti. İzmir Kümelenme Stratejisi Geliştirilmesi Projesi hakkında detaylı bilgiye, “www.izmirkumelenme.org” ve “www.clusterizmir.org” internet adreslerinden ulaşılabilecek.

İletişim Başkanı Altun’dan ‘ Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ video paylaşımıİletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ dayanışma kampanyasını anlatan bir video paylaştı.
Pelin Akil ve Anıl Altan çiftinden corona dansıOyuncu Pelin Akil ve eşi Anıl Altan corona virüs salgını nedeniyle ikizleriyle birlikte kendilerini karantinaya aldılar. Evde eğlenceli vakit geçiren çift, corona dansı yaptığı anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber