Geri Dön

İzmir’e yeni kardeş geldi

İzmir’e yeni kardeş geldi

İzmir’in 29. kardeş kenti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) başkenti Lefkoşa oldu. İki kent arasındaki “Kardeş Kent Protokolü”nü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı birlikte imzaladı. Başkan Kocaoğlu, “Her türlü işbirliği için hazırız” mesajı verdi, “Belediyeler yerel dinamikleriyle hareket eder. Her zaman kendi göbeğimizi kendimiz kestik. Merkezi hükümetten sadece izin istedim, imza istedim. Belediyenin kaynaklarını doğru kullandım, herkese eşit ve adil davrandım” diye konuştu. Lefkoşa Belediye Başkanı Harmancı ise “Bizim sizden feyiz alacağımız pek çok konu var. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile öncelikle spor ve kültür alanlarında işbirlikleri gerçekleştireceğiz. İzmir’in dağlarındaki çiçeklere, Lefkoşa’nın yaseminlerini ekleyeceğiz” diye konuştu.

Yatırım fırsatları

Daha sonra İzmir Ticaret Odası’nı da (İZTO) ziyaret eden Lefkoşa heyeti, İZTO’nun Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi projesi hakkında bilgi aldı. Lefkoşa Türk Belediyesi Heyeti Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Salih Çeliker, buna benzer bir proje için çalıştıklarını, Almanya ve İngiltere’ye beyin göçünü tersine çevirmek istediklerini, bu proje başta olmak üzere pek çok alanda işbirliği yapabileceklerini dile getirdi. Adadaki yatırım fırsatlarından da bahseden Çelikler, “Yapılacak yatırımın niteliğine göre, makul kiralarla sanayi bölgelerinde alan tahsisi yapılıyor. Bölgede 101 bin öğrenciye ulaştık;1+1, 2+1 tipi konut yapımı da büyük fırsat sunuyor” dedi.

Otobüsteki 46 kişiye 3 bin 150'şer lira ceza!Gaziantep’te, corona virüs önlemleri kapsamında uygulanmaya başlanan şehirler arası otobüs yolculuğu yasağını ihlal eden 46 kişiye 3 bin 150’şer lira para cezası kesildi. Yolcular cezanın ardından 14 günlük karantinaya alınırken, otobüs ise bağlandı.
İpek Tanrıyar'ın ilginç corona maskesi6 aylık hamile olan eski manken İpek Tanrıyar, erkek iç çamaşırdan maske yaptığı anları sosyal medya hesabından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber