Geri Dön
Egeİzmir ve sağlık ayrılmaz bütün

İzmir ve sağlık ayrılmaz bütün

Sağlığın kentin köklerinden geldiğini, akıllarda hep İzmir’de yaşama isteği olduğunu belirten Büyükşehir Başkanı Soyer, “Sağlık turizminde dünyanın önemli destinasyonlarından biri olmak için çalışmalıyız” dedi

İzmir ve sağlık ayrılmaz bütün

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Hürriyet Gazetesi ve sağlık kuruluşları işbirliğiyle düzenlenen İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen Sağlık Turizmi Zirvesi’ne katıldı.

Geleceğin dünyasında kentlerin çok daha fazla öne çıkacağını ifade eden Başkan Soyer, “Bu noktada kentlerin markaları çok daha fazla görünür ve anlamlı olmaya başlıyor. Öyle kentler var ki kentin markası ülkesinden daha büyük, ülkesinden daha fazla biliniyor. Sağlık İzmir için böyle bir kimlik, böyle bir marka. Galen, Hipokrat’tan sonra tarihin bildiği en büyük doktor ve bu topraklardan çıktı. Tıbbın logosu, çift başlı yılan da bu topraklardan çıktı” dedi. İzmir olarak bir iade-i itibar peşinde olduklarını belirten Başkan Soyer, şöyle devam etti:

 “Sağlık aslında iyi olma hali. İzmir tam da iyi olma halinin yaşandığı bir şehir. Türkiye’nin her yerinden herkes bir gün kente en azından tatil yapmak için gelmek istiyor. Biz İzmir’i sağlık turizmi konusunda dünyanın en güzel markalarından biri yapabiliriz. Sektörün ileri gitmesi için birlik ve beraberlik içerisinde uyumlu bir çalışma sergilemesi gerek.”

Kentin turizm potansiyeline dikkat çeken Vali Yavuz Selim Köşger, “Üç dört ay turist gelsin, sonra kış geldiğinde kapıya kilit vuralım. Bu şekilde bir turizm anlayışıyla sezonu geçiremeyiz” diye konuştu. İZTO Başkanı Mahmut Özgener de, “İzmir, lojistik imkanları, iklimi, doğasıyla yatırımcılara sunacağı büyük avantajlara sahip” ifadesini kullandı.