Geri Dön
Egeİzmir’e bayram havası geldi!

İzmir’e bayram havası geldi!

Büyükşehir Belediyesi, 102. yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Buca’da Işılay Saygın Kütüphanesi açıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenledi. İzmirli müzisyenler de köylere gitti

İzmir’e bayram havası geldi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümünü etkinliklerle kutluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin dört gün sürecek etkinlikler dizisi başladı. İlk olarak Başkan Tunç Soyer, Büyükşehir Belediyesi’nin projelerine gönüllü olarak destek veren İzmirli gençlere bisiklet ile teşekkür etti. Başkan Soyer, 102 gence bisiklet hediye etti, “19 Mayıs dünyada eşi benzeri olmayan çok büyük bir zenginlik” dedi.

Işılay Saygın Kütüphanesi

Buca’da Işılay Saygın Kütüphanesi açıldı. Buca Işılay Saygın Meydanı’ndaki Göç ve Anı Evi’nin ek binası restore edildi, kütüphaneye dönüştürüldü. Açılışta konuşan Başkan Soyer, “İzmir bir gençlik ve üniversite şehri. En çok ihtiyacı olan şey kütüphane, gençlerin çalışabileceği alanlar. Rahmetli Işılay Saygın’ın ismini taşıyan bu kütüphane şu an 550 civarında Türkçe kitap, 200 civarında İngilizce romana ev sahipliği yapıyor. Normalleşmeyle beraber 08.00-22.00 saatleri arası hizmet verecek” diye konuştu.

Ardından CHP İzmir İl Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenine geçen Başkan Soyer, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Bu topraklarda atılan hiçbir adım, 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a attığı o ilk adım kadar değerli olmadı. Hepinizin ve tüm İzmirlilerin 19 mayıs gençlik ve spor bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu. 19 Mayıs coşkusu ilçelere de taşındı. İzmirli müzisyenler köylerde kulakların pasını sildi.

Program kapsamında, bugün saat 12.00-12.30 arasında İzmir Sahne Çalışanları Derneği üyeleri Kültürpark çim alanda, Basmane Kapısı girişinde, Montrö Kapısı girişinde, 13.00-14.00 arasında Kültürpark Kaskatlı Havuz’un yan tarafında, 14.00-15.00 arasında Göl Gazinosu’nun önünde ve Ahşap Sahne’de konser verecek. Yarın Köy Tiyatrosu Kemalpaşa Vişneli Köyü’nde olacak. 13.00-16.00 saatleri arasında Kültürpark’ta dans gösterileri düzenlenecek. 13.00-14.00 saatleri arasında İzmir Müzisyen Dernekleri üyeleri Lozan Kapısı girişinde, 15.30-17.00 arasında Karşıyaka ve Bostanlı iskelelerinde, 16.00-18.00 saatleri arasında Narkoz Tarihi Havagazı Fabrikası Gençlik Yerleşkesi’nde konser verecek.