Geri Dön

İzmirli turizmciler bakanla buluştu

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile oda üyesi turizmciler, Ankara’ya gitti. Sektörün taleplerini Kültürve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la yüz yüze görüştü

İzmirli turizmciler bakanla buluştu

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Mahmut Özgener, turizm sektörünün sorun ve taleplerini, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a anlattı. Özgener, özellikle İnciraltı bölgesinin sağlık turizmine kazandırılması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.

İzmir ve Ege Bölgesi’nde turizmin 12 aya yayılmasının sezon dışı dönemde kontak kapatmak zorunda kalan turizm taşımacılığı sektörüne de büyük fayda sağlayacağına dikkat çeken Özgener, kongre, fuar, sağlık ve spor turizmine yönelik özel çalışmalar beklediklerini dile getirdi. İzmir’den yurt dışına direkt uçuşların artırılması hususuna da değinen Özgener, İzmir turizmi için can suyu olan kruvaziyer turizminde de el ele verilirse çok önemli çalışmalar gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. Sağlık turizmi kapsamında Balçova Termal için de bir proje hazırladıklarını kaydeden Özgener, Çeşme’deki gürültü sorunu için de çalışmaları olduğunu, konuyla ilgili bakanlığın kapısını tekrar çalabileceklerini belirtti.

İzmir heyetinin aktardığı tüm konuları ilgiyle dinleyen Bakan Ersoy da, her türlü projeye ve ortak çalışmaya hazır olduklarına işaret ederek, sağlık turizmi planlamaları ve Çeşme’deki gürültü ve atık su konularıyla ilgili bürokratlarına çalışma talimatı verdi. Kruvaziyer turizmi için de İstanbul’da büyük bir liman yapılması konusunda projede hızlanılması gerektiğini belirten Ersoy, İstanbul destinasyonuna gelecek kruvaziyer gemilerinden İzmir’in de çok büyük bir pay alacağını, bölgenin buna yoğunlaşması gerektiğini söyledi.

Ziyarette kruvaziyer gemileri ile iç ve dış hat uçuşlarının canlandırılması da gündeme geldi.

Yunan polisinden dayak yediler ve paraları alındıAvrupa'ya geçmek için Edirne'ye gelen düzensiz göçmenler, zaman zaman Yunan polisinin müdahalesine maruz kalıyor, soğuk hava ve zorlu şartlarla mücadele ediyor. Pazarkule'den gelen bir son dakika iddiasına göre, Yunan polisi göçmenleri dövüyor ve paralarını gasp ediyor.
29 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteniİşte magazin dünyasında öne çıkan gelişmeler

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber