Geri Dön

‘Kadına saygı, her dinin ortak paydası’

‘Kadına saygı, her dinin ortak paydası’

Fener Rum Patriği Selçuk’un ilk kadın Belediye Başkanı Sengel’i kutladı. Coşku dolu karşılama için halka teşekkür etti.

Patrik Bartholomeos Aziz Yuhanna Bazilikası’nda yönettiği ayin sonrasında Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’i makamında ziyaret etti. Selçuk’ta bir kadın belediye başkanı görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Patrik Bartholomeos; “ Her zaman Selçuk’ta bulunmaktan ve burada ayinlerimizi rahatlıkla gerçekleştirmekten çok mutluyuz” dedi.

Filiz Ceritoğlu Sengel’i de Selçuk gibi aydınlık bir kentin belediye başkanı olarak görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Patrik Bartholomeos, “Kadınlara duyulan saygı her dinde ve her kültürde ortaktır. Mustafa Kemal Atatürk, kadına seçme ve seçilme hakkı vermiş, toplum içerisindeki yerini yükseltmiştir. Bugün kadınları belediye başkanı olarak, milletvekili olarak görüyoruz. Selçuk’un ilk kadın belediye başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e de görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kültürümüz hoşgörü

Selçuk’un birçok önemli değer barındırdığını dile getiren Başkan Sengel’de, “Değerlerimizi korumak ve daha da yüceltmek üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir arada yaşama kültürünü Türkiye’ye ve tüm dünyaya en iyi anlatabilecek kentlerden bir tanesi Selçuk’tur” dedi.

Avlanması ve satışı yasak olan 2 bin 500 doktor balığı bulunduMersin'in Erdemli ilçesinde bir otobüste avlanması ve satışı yasak olduğu bildirilen 2 bin 500 doktor balığı ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber