Geri Dön
EgeKaf Kaf’ta Büyükkarcı umutlu

Kaf Kaf’ta Büyükkarcı umutlu

Kaşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulübün son durumu, mali tablo, stat sorunu ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu. Gerekli desteği almaları halinde güzel günlerin yakın olduğunu belirten Başkan Büyükkarcı, stat konusunda mutlu sona yaklaştıklarını bildirdi, bir de yapılacak yeni spor salonu müjdesi verdi

Kaf Kaf’ta Büyükkarcı umutlu

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, kulüp ile ilgili açıklamalarda bulundu. Büyükkarcı, 3. ligde mücadele eden futbol takımında öncelikle alt- yapıya eğildiklerini ve buna çok önem verdiklerini söyledi. “Ciddi bir futbol altyapısı oluşturduk” diyen Başkan, “Mustafa Aşan hariç futbol takımımızın tamamı altyapıdan gelen oyuncularımızdan kurulu. Bu da bizim için gurur verici. Altyapımızdaki oyuncularımız beni çok umutlandırıyor. Onları gördüğümde çok yakın bir zamanda futbol takımımızın üst liglere doğru tırmanışa geçeceğine inanıyorum. Ama yine de güzel günlerin yakında olabilmesi için biraz daha destek almamız lazım. Bugüne kadar devlet ve büyükşehir belediyesinden destek almış değiliz” dedi.

Statta mutlu son yakın

Başkan Büyükkarcı, kulüp için stat sorununun bir kangrene dönüştüğünü dile getirirken, yine de bu konunun majör bir problem olmadığını, en önemli hedeflerinin kulübün hayatının sürdürülebilir hale getirilmesi olması gerektiğinin altını çizdi. Stat için ellerinden geleni yaptıklarını bildiren Büyükkarcı, “İZVAK ile yürüttüğümüz çalışmayla birlikte mutlu sona yaklaştık. Çok yakın zamanda ruhsat problemi halledilecek, ihale tarihi belli olacak ve önemli bir virajı dönmüş olacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan destek bekliyoruz.
Biraz devlet, biraz belediye desteğiyle çok önemli yerlere geleceğiz” dedi. Diğer tesis projelerinden de bahseden Karşıyaka Kulübü Başkanı, “10 bin kişilik modern bir spor salonu projesi hazırladık. Hatta Cumhurbaşkanı’ndan söz aldık. Mevcut yerine de, Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’ne de yapılabilir. Yeri belli değil ama benim gönlüm şu anki salonun yerini ister. Ayrıca Sasalı tarafında bir altyapı tesisi projemiz var. Valilikten geçti, şu anda Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildi. Eğer yapabilirsek Karşıyaka’nın 30-40 yılını kurtaracak bir altyapı tesisine sahip olacağız” dedi.

Ezelİ rakİp ebedİ dost

Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Göztepe taraftarlarından gelen sorular üzerine ise, “Göztepe ile ebedi dostluğumuz var. İzmir takımları et ile tırnak gibidir, birbirinden ayrılmazlar. Hiçbir şampiyonluk bir taraftarın saçının kılından daha değerli değildir” derken, dostluğu kaybetmenin hiçbir anlamı olmadığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler