Geri Dön

Kahramanlık destanı anıldı

İzmir’in Yunanlılar tarafından işgalinden 4 saat sonra Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin Denizli’de Milli Mücadele ateşini yaktığı günün 101 yıldönümü anıldı.

Kahramanlık destanı anıldı

101 yıllık kahramanlık destanının anlatıldığı 15 Mayıs Milli Mücadele Yürüyüşü bu yıl Kovid-19 tedbirleri nedeniyle yapılmadı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Başkan Zolan, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı ruhla aynı şevkle vatanımızı ve bayrağımızı korumaya devam edeceğiz” dedi. Kovid-19 nedeniyle tüm dünyanın zor günlerden geçtiğini belirten Başkan Zolan, “Tedbirleri elden bırakmayalım. Gelecek yıl çok daha güçlü ve coşkulu şekilde kutlayacağız” diye konuştu.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber