Geri Dön
EgeKarşıyaka’da 5 branşta milli gurur

Karşıyaka’da 5 branşta milli gurur

Kurulduğu tarihten bu yana Türk sporu için birçok önemli sporcu yetiştiren Karşıyaka, gelen milli davetlerle gurur yaşadı. Yeşil kırmızılı camia, futboldan basketbola, voleyboldan tenise, yelkene elde ettiği başarılarla farkını kanıtladı

Karşıyaka’da 5 branşta milli gurur

İzmir’in 110 yıllık köklü temsilcisi Karşıyaka, yine 5 branşta milli takımlara sporcularını göndermenin gururunu yaşadı. Basketbol A Milli Takım aday kadrosuna Pınar Karşıyakalı Berkan Durmaz seçilirken, U18 Milli Takımı’nda Buğra Çal ve Demircan Demir, U16’da ise Efe Deniz Can, Taylan George Warren ve Yağız Cumalıoğlu milli formaya hak kazandı. U16 Milli Takımı’nda aynı zamanda Antrenör Cihan Gündüz de görev alacak. U14 Milli Takımı’na da Ali Fidan seçildi. Voleybolda Selen Naz Kiraz, Karşıyaka Antrenörü Reşat Yazıcıoğulları’nın yönetiminde Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele edecek olan U21 Milli Takım kampına davet edildi. Teniste 14 Yaş Milli Takım Belirleme Turnuvası’na katılan sporcular Samim Filiz ve Berrak Koçak, milli formayı hak etti.

Yürekler ay yıldızla

Tenis Antrenörü Yıldıray Çam, teniste milli takımlar antrenörü, Cemal Şahin Ünal da milli takımlar kondisyoneri olarak görevlerini sürdürüyor. Yelkende Varol Hepağuşlar, Yücel Hepağuşlar, Özgür Erkan, Cansu Ertürk ve Adem Taşkın, İşitme Engelliler Yelken Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek. Daha önce milli takıma seçilen Derin Baytur ise ISAF Dünya Gençler Şampiyonası, ILCA 6 Dünya Gençler ve ILCA 6 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ay yıldızlı ekip için yarışacak. Son olarak futbolda Mehmet Enis Gülalan, U18 Milli Takım’ın 25 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında Cezayir’de katılacağı 19. Akdeniz Oyunları’nın aday kadrosuna davet edilirken, Bedirhan Güner ve Ersen Batın Güler U14 aday kadrosuna katılma başarısı gösterdi.

İspanyollar, Sarıca’nın peşinde

ING Basketbol Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka’yla olan 3 yıllık sözleşmesi bitip yeni kontrat imzalamayı bekleyen Antrenör Ufuk Sarıca’ya İspanya’nın Kanarya Adaları temsilcisi Gran Canaria’nın talip olduğu iddia edildi. İspanyol temsilcisinin tecrübeli çalıştırıcıya ilk tercih olarak teklif götürdüğü ancak sezon içinde Karşıyaka’yla prensipte yeniden anlaşıp resmi imza atmaya hazırlanan Sarıca’nın kulübüyle yeni sezon planları yaptığı yanıtını verip, teklifi kabul etmesinin zor olduğunu bildirdiği öğrenildi.