Geri Dön

Katar’a ihracat 1 milyar dolar

Türkiye’nin Katar’a olan ihracatı 630 milyon dolardan 1 milyar 18 milyon dolara yükseldi.

Katar’a ihracat  1 milyar dolar

Türkiye’nin Katar’a olan ihracatı 630 milyon dolardan 1 milyar 18 milyon dolara yükseldi. Katar, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler sıralamasında 47’den 37’inci sıraya çıktı. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ve 1.Uluslararası Ürün Fuarı’na Türkiye’nin 26 firmayla katıldıklarını hatırlattı, “Katar Uluslararası Ürün Fuarı’nın da itici gücü ile 2019 yılında Türkiye’nin Katar’a ihracatının benzer bir artış seyriyle devam etmesini ve 1.5 milyar dolar ihracat rakamına ulaşmayı bekliyoruz” dedi.

İlişkiler artacak

Türkiye ile Katar arasında dış ticaret hacminin sürekli arttığı bilgisini veren Eskinazi, “2018 yılının 11 aylık döneminde Türkiye ile Katar arasındaki dış ticaret hacmi Türkiye lehine 691 milyon dolar fazla verdi. İki ülke arasında 2018 yılında imzalanan serbest ticaret anlaşması da Katar’a ihracatımızı arttırmak için uygun bir zemin hazırlıyor. Önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki dış ticaret hacmi daha da artacak” ifadelerini kullandı.

İstanbul sınırı kapatıldı! Şehre yürüyerek girdilerCorona virüsle mücadele kapsamında yayınlanan genelgeyle giriş-çıkışlara kapatılan büyükşehirler arasında bulunan Tekirdağ girişlerinde araçların geçişine izin verilmezken, seyahat izin belgesi olanlar ise yürüyerek giriş yaptı.
Deve şakası arkadaşının aklını başından aldıBirleşik Arap Emirlikleri'nde aç kalan develer yoldan geçen araçları durdurdu. Araçta bulunanlar ise develere ekmek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber