Geri Dön

Kentsel dönüşümü tartışacaklar

‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde, İzmir inşaat sektörünün önde gelen temsilcileri tüm detaylarıyla dönüşümü masaya yatıracak.

Kentsel dönüşümü tartışacaklar

Türkiye gündeminin son yıllardaki en önemli konu başlıklarından biri olan kentsel dönüşüm, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü İzmir’de ‘Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde ele alınacak. 11’incisi düzenlenecek olan zirvede İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere ilçe belediye başkanları ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri konuşmacı ve konuk olarak yer alacak.

Tema ‘Akıllı Şehirler’

‘Kentsel Strateji Doğrultusunda Akıllı Şehirler ve Binalar’ temasıyla düzenlenen zirve, ‘Sektörel STK’lar Açısından Kentsel Dönüşümün Geleceği’, ‘Yerel Yönetimler Açısından Kentsel Stratejinin ve Entegrasyonun Kentsel Dönüşüm Süreci İçin Önemi’, ‘Kentsel Dönüşümün Gayrimenkul Sektörü Açısından Geleceği’, ‘Kentsel Dönüşüm Sürecinin Bileşenleri’ başlıklarıyla dört ana oturumda gerçekleşecek. Zirveyi düzenleyen Management Plus Genel Müdürü Haldun Ersen, “Zirve, İzmir’in kentsel dönüşüm sürecine ışık tutacak nitelikte olacak. Ayrıca İzmir’e olan göçün yerel yönetimler ve inşaat sektörü açısından nasıl yönetilmesi gerektiğine de değineceğimiz zirvede, İzmir’de kentsel dönüşüm uygulamalarının gelişimini, süreç içinde yaşananlar ve gelecekte yapılması gerekenler hakkında önemli çıktıları da kamuoyunun bilgisine sunmayı hedefliyoruz” dedi.

KİMLER KATILACAK?

Organizasyona, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, EGEV Başkanı Mehmet Ali Susam, İTO Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Ege Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Alpaslan, şehir plancısı Tavit Köletavitoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İ zmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan katılacak.

Irak'ta koronavirüs nedeniyle okullar 10 gün tatil edildiIrak'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının önüne geçmek için eğitime 10 gün ara verildi.
Kars'ta tilkilerin yiyecek arayışıKars’ta aç kalan tilkilerin, yiyecek araması objektiflere yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber