Geri Dön

Kırkağaç’ta belediye binası boşaltıldı

Manisa'nın Kırkağaç ilçesindeki 2 katlı belediye binası, geçen 22 Ocak’ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremde gördüğü zarar nedeniyle boşaltıldı.

Belediye hizmet binasının geçici olarak taşınacağı Belediye Düğün Salonu’nda hizmet vereceği bildirildi. Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, 1984-86 yılları arasında yapılan binanın 22 Ocak’ta meydana gelen Akhisar ve Kırkağaç’taki depremlerde hasar gördüğünü söyledi. 2009’da göreve geldiğinde bina için testler yapıldığını belirten Başkan Gedüz, “Hazırlanan rapor, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne gönderildi. Beton değerleri düşük çıktığı için Celal Bayar Üniversitesi’ne analiz yaptırıldı. Analizde de güçlendirmenin yeterli olmayacağı sonucu çıktı” dedi.

2014 yılında Manisa’nın büyükşehir olmasının ardından yeni belediye binası yapılması için Büyükşehir’le irtibata geçtiklerini kaydeden Başkan Gedüz, “Büyük meydan alanımız var, bu alana hizmet binası yapılması konusunda anlaşma sağladık” diye konuştu. 

Mart ayının son günlerinde Erzincan beyaza büründü!Erzincan kent merkezinde Mart ayının son günlerinde yağan kar şaşırttı. Güne karla uyanan vatandaşlar yağışı sokağa çıkmadan pencerelerden izledi. Kar yağışı kayısı üreticilerini zirai don tehlikesine karşı endişelendirdi.
Magazin Haberleri Bülteni (30 Mart 2020)İşte magazin gündeminde öne çıkan başlıklar...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber