Geri Dön
EgeKökünü birlikte kazıyalım

Kökünü birlikte kazıyalım

Tam kapanmada aşı yaptırmaya koşan vatandaş, “Bir an önce olun” çağrısı yaptı. Virüsü yenen acil tıp teknisyeni de, “Vakalar artıyor daha dikkatli olalım” dedi

Kökünü birlikte kazıyalım

TOLGA TAHÇI- KADİR ÖZEN DHA - İzmir’de, tam kapanma nedeniyle sokaklar boş kaldı ancak koronavirüs aşısı sırası gelenler, Bakırçay Üniversitesi Çiğli Devlet Hastanesi önünde uzun kuyruk oluştu.

Koronavirüsle mücadeleyle kapsamında geçen günlerde 55 yaş ve üzeri vatandaşların da aşılanacağının duyurulmasının ardından hastanelerde aşı yoğunluğu devam ediyor. Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alanlar, tam kapanma olmasına rağmen hastanenin kapısında uzun kuyruk oluşturdu. Sırası gelenler aşılarını olurken, bekleyenlerin zaman zaman sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Yan etki korkusu

İkinci doz aşısını olduğunu belirten Handan Akın (57), “İlk dozdan sonra herhangi bir yan etkiyle karşılaşmadım. Aşı olduğumu bile anlamamıştım ama bu defa biraz canımı acıttı. Aşı karşıtlığını anlamıyorum. Umarım herkes bir an önce aşısını olur. Bu iş artık kökünden bitsin” dedi. Aşının yan etkisiyle karşılaşmadığını belirten Gazi Öztürk (58) de, “İkinci doz Biontech aşımı oldum. 15 dakika sırada bekledikten sonra içeriye girip aşımı oldum” diye konuştu. Yaklaşık 20 dakika sıra bekledikten sonra ilk doz aşısını olan Ali Gülenç (57) de, “Aşıdan sonra yan etkilerin olduğunu söylüyorlar ancak çevremde hiç rastlamadım” ifadelerini kullandı.

İki gün çok zorluydu

Geçen yıl kasım ayında koronavirüse yakalanan Çeşme 2 No’lu Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nda görevli acil tıp teknisyeni Didem Arabacı da (34), son günlerdeki vaka artışına dikkat çekti. Kovid-19’a yakalandığı zaman tedirginlik yaşadığını belirten ve şimd 2 aylık hamile olan Arabacı, “Bir etkisi kalacak mı diye düşünüyorsunuz. En zor kısmı iki gündü. Ondan sonra hafif geçirmeye başladım. Şuan kontrollerimde her şey normal çıktı” dedi. Vatandaşlara da çağrıda bulunan anne adayı, “Bu virüs kolay kolay atlatılmıyor. Herkes dikkat etmeli. Ben, aşımı oldum. Herkese de tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler