Geri Dön

Korsan kargo krizi

Salgın sebebiyle alınan önlemler kapsamında, kargo şubelerinin kuyruklarında beklemek istemeyen vatandaş, kargolarını İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden otobüslerle yolluyor.

Korsan kargo krizi

Otogar dışındaki kişiler, teslim aldıkları kargoları otobüs şoförleri aracılığıyla gönderiyor. Bu kişilerin korsanlık yaptığını iddia eden terminal çalışanları, “Bunlar kaçak çalışıyor, dışarıdan yolcunun emanetini bağlayıp 300 liraya varan paralar alıyorlar, şoföre de 100 lira verip gönderiyorlar. Yazıhaneler bu şekilde nasıl para kazanacak?” dedi.

Fatura bile kesiyorlar


Aracılık yapanlarsa, “Biz bu işi kargoların aldığı fiyatların çok çok altında fiyatlarla yapıyoruz. İnsanlar bizi hızlıyız diye tercih ediyorlar. Korsan iş yapmıyoruz, faturalı irsaliyeli iş yapıyoruz. Biz belki kira vermiyoruz ama vergimiz var, faturamız var, her şeyimiz yasal” ifadelerini kullandı.

Kuryelikten milyonerliğe uzanan hikaye! Milli Piyango bileti...Antalya’da bir ilaç firmasında kurye olarak çalışırken, Milli Piyango’nun 2017 yılbaşı özel çekilişinde 61 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet etiği çeyrek biletlerden birisine sahip olan Murat Tokmak, o gün yaşadıklarını İHA’ya anlattı. Son parasıyla bilet aldığını belirten Tokmak, milyoner olduğunu bilmediği gün olduğu gün “Cebimde 5 lira kalmıştı. İşe gelmiştim ve simit mi yoksa sigaramı alayım diye çok düşündüm. Telefonumdan bileti sorgulayınca 61 milyon lira gördüm ama 61 lira çıktı zannettim. Çünkü öyle bir rakamı hayatımda görmemiştim” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber