Geri Dön

Kruvaziyer turizminde yolcu başına 30 teşvik

Turizm Bakanı Nabi Avcı turist getiren işletmelereyolcu başına 30 dolar teşvik verileceğini müjdeledi

Kruvaziyer turizminde yolcu başına 30        teşvik

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde turizm temsilcileriyle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, son olarak Bodrum’da sektör temsilcileriyle buluştu. Toplantıya, Ak Parti Muğla milletvekilleri Nihat Öztürk ve Hasan Özyer, Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İl Turizm Müdürü Veli Çelik ve turizm sektörü temsilcileri katıldı. Bakan Avcı, buradaki konuşmasında, Bakanlar Kurulu’na sunulacak, kruvaziyer turizmi için yeni teşvik kararları hazırladıklarını belirtti.

Bakan Nabi Avcı, Türkiye’nin turizmde 6. sıraya yükseldiğini söyledi.

Kararı hazırladık

İlk 3’e girmek için hiçbir neden olmadığını söyleyen Avcı, “2016 sıkıntılı bir yıl oldu. Hükümet olarak, bu sıkıntının sektörü çok fazla etkilememesi için önlemler aldık. Son olarak, kruvaziyer turizmine de bu teşviği vereceğiz. Muğla’nın bu alanda yapacağı çok şey ver. Kruvaziyer turizminde turist getiren işletmelere yolcu başına 30 dolar teşvik vermek üzere Bakanlar Kurulu kararımızı hazırladık” dedi.

Rusya'nın İdlib'e saldırılarında ölü ve yaralılar varRusya'ya ait savaş uçaklarının İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ne düzenlediği hava saldırılarında 3 sivil yaşamını yitirdi, en az 9 sivil yaralandı.
AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber