Geri Dön

‘Kruvaziyerde eski günlere kavuşacağız’

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye’de kruvaziyer turizmin öncülerinden Tura Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner ile bir araya geldi.

‘Kruvaziyerde eski günlere kavuşacağız’

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Türkiye’de kruvaziyer turizmin öncülerinden Tura Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner ile bir araya geldi. İlçeyi tekrar kruvaziyer turizmin başkenti yapmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini belirten Başkan Günel, “Avrupa’nın en önemli limanlarından birine sahibiz. Kentimizde turizmi hareketlendirmek için çalışmalarımızı hızlandırdık. Öncelikle işe çarşılarımızdan başladık. Sıfır işgaliye uygulaması ve çarşı düzenlemelerimiz kentimize gelen turistin beğenisini topladı. Güvenli alışveriş noktaları oluşturacağız. Bu sayede turist kendini daha güvende hissedecek ve alışverişini daha rahat yapacak. Sizlere birlikte hareket ederek kentimizde kruvaziyer turizmi eski günlerine kavuşturmak istiyoruz” dedi.

Turizm etkilendi

Geçmiş yıllarda Kuşadası’nda çok ciddi işler yaptıklarını belirten Öner ise, “Kuşadası’nda kruvaziyer turizmi yeniden güçlendirmek için elimizden geleni yapacağız. Sizlerle ortaklaşa çok güzel işler yapıp Kuşadası Limanı’nı eski günlerine kavuşturacağımıza inanıyoruz. İlk iş uluslararası kruvaziyer fuarlarına katılmalıyız” diye konuştu.

Maaşlardan tasarruf yok

Kuşadası Belediyesi Personel Anonim Şirketi bünyesinde görev yapan personelle bir araya gelen Başkan Ömer Günel, son dönemde şirket çalışanlarının maaşlarının düşürüleceği yönündeki söylentilere yanıt verdi. İnsanların ekmeğiyle oynamaya değil, ekmeği olmayanlara ekmek vermeye geldiklerinii ifade eden Başkan Günel, “Kuşadası Belediyesi dar boğazdan geçiyor. Ama tasarrufu personel maaşlarından kesinti ile sağlamayacağız, bu en son çaremiz olur. En başında sizlere bir söz verdik, ‘Haksız yere kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ dedik. Sözümüzün bugünde arkasındayız. Sizden tek isteğim bu kent için, Kuşadası için canla başla çalışmanız” dedi.

‘Daha yeni başlıyorduk’

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir televizyon kanalının Kuşadası ile ilgili yaptığı haberi sosyal medya hesabından paylaşmasının ardından, kendisine tepki gösteren Belediye Başkanı Ömer Günel’i Twitter’dan engelledi. Bunun üzerine Günel Gökçek’e, “N’oldu yahu! Daha yeni başlıyorduk” yanıtını verdi. Kuşadası’nda MHP İlçe Başkanı Mustafa Bayraktar’la röportaj yapan TV kanalı akan bir dereye Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda fosseptiğin deşarj edildiğini öne sürmüştü. Televizyon kanalının iddialarının gerçeği yansıtmadığı, bölgede yetkinin DSİ’de olduğu ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber