Geri Dön
EgeKuşadası yaza hazır

Kuşadası yaza hazır

Kuşadası Belediyesi’nin turistik çarşılarda yürüttüğü yenileme çalışmaları son aşamaya geldi. Aydınlatma sistemi ve kent mobilyaları yenilendi

Kuşadası yaza hazır

Kuşadası Belediyesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde tüm alt ve üstyapılarını yenilediği kentin turistik çarşılarına estetik bir hava katmak için son dokunuşları yapıyor. Çarşılarda uzman mühendisler tarafından tasarlanan güvercin figürlü şık ve enerji tasarruflu aydınlatmaların ardından kent mobilyalarının montajına başlandı.

Bisiklet park yeri

Turistik çarşılarına modern bir görünüm kazandıran ahşap ve metal malzemeden hazırlanmış oturma bankları ve çöp kovaları, esnafla vatandaşların büyük beğenisini topladı. Çarşılarda bisiklet süren vatandaşların park sorununu ortadan kaldıracak önemli bir projeye imza atıldı. Barbaros Hayrettin Paşa ve Sağlık Caddeleri ile Sevgi ve Sabucalı sokaklara bisiklet park yerleri yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından şu an için 30 olan bisiklet park yeri sayısının artacağı belirtildi. Başkan Ömer Günel, “Çarşılarımız yaz sezonuna hazır” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler