Geri Dön

‘Laodikya neden bir Efes olmasın’

‘Laodikya neden bir Efes olmasın’

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Kuşadası’nda sektör temsilcileriyle toplantı yaptı; tüm kıyı kentlerinin altyapı sorununu bir proje çerçevesinde 2021-22’ye kadar çözeceklerini söyledi.

Kuşadası’nın turizmin başladığı ilk yerlerden biri olduğuna dikkat çeken Bakan Ersoy, “Bir zamanlar turizm başkenti olmuştu, ama maalesef bu unvanını terk etti. Öncelikle turizmi tekrar rehabilite etmemiz gerekiyor. Birinci önceliğimiz, turizmi 12 aya nasıl yayarız. İkinci önceliğimiz, nitelikli turisti nasıl getirir, geliri biraz daha yükseltiriz” dedi.

Denizli’de turizm temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Ersoy, Pamukkale’nin önemli olduğunu vurguladı, Laodikya Antik Kenti’ni de gezdi. “Kazıları hızlandırıp 4-5 yıl içerisinde Efes standardına getirip, marka bir antik şehir yaratabiliriz” dedi. l DHA

Ters şeritte kilometrelerde ilerlediDenizli-Antalya kara yolunda ters şeritten ilerleyen bir sürücü, adeta ölüme davetiye çıkardı. Bir başka sürücünün cep telefonuyla çektiği görüntüde ters şeritte ilerleyen sürücünün karşıdan gelen araçların uyarılarına aldırış etmeden hızlı bir şekilde kilometrelerce ilerlediği ve TIR'ın altında kalmaktan ise son anda kurtulduğu görülüyor.
23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni23 Şubat 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber