Geri Dön

Mahalle kültürü Aryom’la canlanacak

İzmir’in iddialı projelerinden Aryom Koru’da inşaat çalışmaları başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Günday havalimanına 4 dakika uzaklıktaki projeyle, komşuluk ve mahalle kültürünü canlandıracaklarını belirtti.

Mahalle kültürü Aryom’la canlanacak

Yeşille mavinin, şehirle doğanın sınırında, üç tarafı Çatalkaya Korusu’yla çevrili Aryom Koru, yaratacağı yeni yaşam kültürünün inşasına başladı. Aryom Koru’da hafriyat çalışmaları tamamlandı ve onlarca farklı tip daire seçeneği ile 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 dışında bahçe ve çatı teraslı koru manzaralı lüks konutların temeli atıldı, inşaat başladı. Havalimanına 4 dakika, otobana 5 dakika, Ege Serbest Bölgesinin ise hemen yanında yer alan ve 33 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan projede yaşam 2019’da başlıyor.

ARYOM İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Günday, “Aryom Koru İzmir, grubumuzun prestij projesidir. Biz bu projeye öncelikle yer aldığı bölgeye ve sektöre örnek olması için en iyi şekilde inşa etmek adına büyük emek ve özveri gösteriyoruz. Bunu yaparken de önce ‘insan’ sonra ‘tasarım’ felsefesinden hiçbir zaman ödün vermeyen, tüm projelerinde malzemeden tasarıma, yaşam kalitesinden çevre uyumuna kadar her noktayı kusursuz bir biçimde planlayan, hayatı yaşanır kılacak detaylara, insanı insan yapan değerlere saygı ve özen gösteren, çevreye uyumlu, ülkenin ve dünyanın geleceğini düşünen, farklı ve katma değeri yüksek konut proje çalışmaları ile yaşama özen katmaya devam ediyoruz” dedi.

Sosyal açığı kapatacak

Günday, Çatalkaya Korusu’nda hayata geçirilen projenin sosyoekonomik ve kültürel değişimi en iyi şekilde yansıttığını vurguladı. Projeyle, komşuluk ve mahalle kültürünün yeniden canlanacağına vurgu yapan Mustafa Günday, “İzmirliler için eski mahalle mefhumu çok önemliydi. Bizler o mahallelerin içinde doğduk, koştuk, zıpladık, doyasıya yaşadık ve büyüdük. Şimdilerde ise o sıcak mahalle hayatını, insanların birbirleriyle yakalayacağı samimi komşuluk ilişkilerini, çocukların sokaklarda keyifle oynadığı oyunları özlemle anar olduk. ARYOM KORU’nun önemli bir sosyal açığı kapatacağına inanıyoruz.

Bakan Akar'dan önemli açıklamalarDiyarbakır'da 5 vatandaşın şehit edildiği alçak terör saldırısına ilişkin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yanlarına kalmayacak. Mücadelemiz devam ediyor, hesabını verecekler" dedi. MSB'de corona virüs tedbirleriyle ilgili Bakan Akar, "İlk günden itibaren tedbirlerimizi aldık. Aksaklık olmadan sürdürüyoruz" açıklamasını yaptı. Bakan Akar 1 Ocak'tan itibaren 903 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Corona virüse yakalanan Esra Balamir'den haber varEsra Balamir, geçtiğimiz günlerde test yaptırmış ve covid-19 olduğunu açıklamıştı. Evinde tedaviye alınan Esra Balamir, takipçilerine 'iyiyim' mesajı verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber