Geri Dön
EgeMalik'in anıları yaşatılacak

Malik'in anıları yaşatılacak

İzmir’de meydana gelen deprem felaketi sonrası enkaz altından canlı kurtarıldıktan sonra 28 gün yaşam savaşı verip 26 Kasım’da hayatını kaybeden amatör futbolcu Malik Tahirler için eski kulübü Yeşilovaspor anma köşesi oluşturdu

Malik'in anıları yaşatılacak

30 Ekim’de meydana gelen İzmir’in Seferihisar, Bayraklı ve Bornova ilçelerinde 117 vatandaşımızın vefatına neden olan 6.6 büyüklüğündeki deprem felaketi sonrası enkaz altından canlı kurtarılıp hastanede 28 gün yaşam savaşı verdikten sonra 26 Kasım’da hayatını kaybeden amatör futbolcu Malik Tahirler (28) unutulmadı.

Tahirler’in çocukluğundan itibaren altyapısında yetişerek 2011 yılında Karşıyaka’ya transfer olup profesyonelliğe geçtiği eski kulübü Yeşilovaspor, talihsiz futbolcu için anma köşesi oluşturdu. Kulüp lokalinde Malik Tahirler’in takımda forma giydiği dönemde kazanılan kupaların olduğu bölümde oluşturulan köşeye futbolcunun eski fotoğrafları ve gazete haberleri asıldı.

Unutmayacağız

Yeşilova’nın evladı olduğunu belirten eski antrenörlerinden Metin Küçükoğullarından, “Bizim elimizde büyüdü. Yeşilova’ya olan bağlılığı müthişti. Çok cana yakın, vefakardı” diye konuştu. Malik Tahirler’i hiçbir zaman unutmayıp anısını yaşatmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Küçükoğullarından, “Biz Malik’i zaten unutmayız, unutturmayacağız. Koronaviris bittikten sonra onun adına Futbol Federasyonu’ndan onay alıp turnuva yapacağız” dedi.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler