Geri Dön
EgeManısa’nın cimnastikçileri Türkiye’de ilke imza attı

Manısa’nın cimnastikçileri Türkiye’de ilke imza attı

Manisa’nın ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası, Muradiye Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Manısa’nın cimnastikçileri Türkiye’de ilke imza attı

Şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor’un sporcuları da yer aldı. 15-17 yaş ve yetişkin kategorisinde, 15 ilden 100’e yakın sporcunun yer aldığı müsabakalarda, Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları tüm kategorilerde şampiyon olarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

Gençler kategorisinde yarışan Manisa Büyükşehir Belediyespor sporcularından Okay Arsan Tek Erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Şimal Seyman Tek Bayanlar kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Belinay Yetişen, Okay Arsan, Şimal Seyman Trio kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Belinay Yetişen, Taha Afşar, Alara Çakal, Sudenur Şahin, Göktürk Balcı Grup kategorisinde Türkiye Şampiyonu; Okay Arsan, Şimal Seyman Çift kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyaları topladılar.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Cimnastikten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Caner Vatansever, “Şehrimizin ev sahipliği yaptığı Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonası’nda da sporcularımız hem bizlere hem de Manisa’ya büyük gurur yaşattı.

Kulübümüz adına sporcularımızı, kıymetli hocalarımızı ve bu başarıda emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum. Büyükşehir Belediyespor olarak hedefimiz gençlerimize sporu sevdirmek.

Gelen başarılarla da yeni ve daha üst hedeflere ulaşmak” diye konuştu.