Geri Dön
EgeMarble’a dört kıtadan alım heyeti geliyor

Marble’a dört kıtadan alım heyeti geliyor

25-28 Ağustos günlerinde fuarizmir’de düzenlenecek Marble İzmir Fuarı’nın Alım Heyeti Programı, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylandı.

Marble’a dört kıtadan alım heyeti geliyor

Denizli İhracatçıları Birliği (DENİB), Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçıları Birliği (İMMİB) tarafından organize edilen program kapsamında getirilecek ülkele; Almanya, Fransa, Azerbaycan, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, İtalya, Umman, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Ürdün olacak. İZFAŞ programıyla ise; Arnavutluk, Bulgaristan, Cezayir, Filistin, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Lübnan, Malta, Mısır, Moldova, Pakistan, Polonya ve Yunanistan’dan katılım olacak.

Sektörün can damarı

Marble İzmir Fuarı’nın sektör için bir can damarı olduğuna dikkat çeken İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, “Marble Fuarı’nın ilk yılında toplam doğal taş ihracatı 77 milyon dolardı. Fuarın da katkısı ile Türkiye’nin doğal taş ihracatı 2 milyar dolara çıktı. Son 10 yılda doğal taş ihracatı, Türkiye ekonomisine yaklaşık 20 milyar dolarlık katkı sağlamış durumda. Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz 2 yıl sonra bu büyük buluşmada hasret giderip yeni anlaşmalara imza atacak. 26. Marble İzmir’de bu nitelikli ziyaretçi kitlesi katılımcılarımızı ve fuarımızı başarıya taşıyacak” diye konuştu.

bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler