Geri Dön
EgeMaske, mesafe dinlemediler!

Maske, mesafe dinlemediler!

İzmir’de aşı karşıtlarının düzenlediği ‘Büyük Uyanış’ adlı mitingde maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları bir kez daha hiçe sayıldı

Maske, mesafe dinlemediler!

TOLGA TAHÇI DHA İzmir’de aşı karşıtları bir araya geldi. ‘Büyük Uyanış’ adı altında Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenledi. Maske, mesafe ve hijyen kuralları bir kez daha hiçe sayıldı. Ellerinde döviz ve pankartlarla alana giren vatandaşlar, aşı olmayacaklarını vurguladı. Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olduğu öne sürülen Abdulvali Buğrahan Osman, mitinge katıldı, bir de konuşma yaptı.

İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce kimlik kontrolü yapılan Osman’ın Türkiye’de oturma izni olduğu belirlendi. Cumhurbaşkanı olmadığı iddialarını kabul etmeyen Osman, “Tüm dünyanın gözü önünde yapılan seçimi kazandım. 11 aydır kimse bir şey söylemezken, 3 gün önce Gölbaşı’nda 50 bin kişinin gözü önünde Doğu Türkistan’ın dertlerini anlattıktan sonra bana sahte olduğumu söylemeye başladılar. Çin Cumhurbaşkanı bana iftira atıyor. Bu olaylar bile Doğu Türkistan’ın gündem olmasını sağladı. Çin baskısından dolayı topraklarımızda seçim yapmamız mümkün değil. Biz de İstanbul’da seçim yaptık” dedi.